Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mennyire szabályos személygépk...

Mennyire szabályos személygépkocsival így kikanyarodni?

Figyelt kérdés

Ezzel nem vagyok tisztában pedig nekem is van jogsim.


Ma bicikliztem és a rendőrség területéről feltehetőleg szolgálatot befejező rendőr hajtott ki úgy a főútra, hogy 2 méterre jártam tőle, a kocsi elejét kivágta félig elém éppen egy talpalatnyi helyet hagyva nekem majd szorosan mellém fordult. Amikor meglátott hirtelen a fékbe is beletaposott, majd utána lépett a gázba, hogy elhaladtam mellette.


Ez mennyire szabályos? Mármint az, hogy az egynyomon haladó jármű mellé kikanyarodhass kereszteződésben amennyiben elférsz. Mert én ezt soha nem alkalmaztam mikor kocsiba ültem, én megszoktam várni míg elhajt a biciklis és mögé kanyarodok ki, majd utána előzöm meg.



Egyébként nem vagyok KRESZ huszár mielőtt megvádolnátok, csak kíváncsi vagyok, hogy ez a manőver megállja e a helyét. Semmi rosszindulat nincs bennem. Teljesen lazán kezeltem a szituációt, csak kíváncsi vagyok erre.


Egyébként engem is meg lehetne vádolni azzal, hogy ha már ki kanyarodott elém akkor én miért nem álltam meg és engedtem már el szerencsétlent, miért kellett nekem mindenáron elhúzni mellette. Szóval erről ennyit :D Ha szabálytalan volt a sün akkor elmondható, hogy két kretén találkozott :DD



2021. júl. 27. 18:22
A kérdező szavazást indított:
Teljesen szabályos volt a rendőr(?) manővere
Szabálytalan volt a fakabát
11 szavazat
 1/2 anonim ***** válasza:
Jó esetben csak figyelmetlen volt, rossz esetben meg egy aggresszív paraszt. Így nem kanyarodunk.
2021. júl. 29. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Acab
2021. aug. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!