Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért gondolják bizonyos...

Miért gondolják bizonyos kamionosok, hogy ledudálhatnak másokat az útról, csak azért, mert azok betartják a KRESZ előírásait?

Figyelt kérdés

Néhány órája történt az eset: egy körfogalomba történő behajtás előtt kinn van egy 30-as tábla, igaz nem olyan könnyű észrevenni. A KRESZ előírásainak megfelelően már a tábla előtt csökkentettem a sebességemet 30 km/h-ra, erre egy kamion mögöttem dudálni és villogni kezdett és nem tartotta a követési távolságot sem. A következő településre történő behajtásnál már a lakott terület kezdete tábla előtt szintén mérsékeltem a sebességemet 50 km/h-ra, erre szintén dudált és nagyon közel jött. Mivel tudtam, hogy egy vasúti átjáró fog következni, amelyet én mindig fokozott óvatossággal közelítek meg, úgy gondoltam, hogy megállok az út szélén kialakított parkolóban és elengedem a kamionost. A szabályoknak megfelelően kitettem az indexet jobbra és lassítani kezdtem az út széli, párhuzamos parkolóba történő beálláshoz, de ekkor is dudált és villogott mögöttem.


Úgy gondolom, hogy veszélyeztetve voltam azáltal, hogy egy kb. 20 tonnás kamion sofőrje ilyen agresszívan vezetett a személygépkocsim mögött. Az ilyeneket véleményem szerint több százezer forintra kellene megbírságolni, mert a KRESZ is csak veszélyhelyzet esetén engedi a hangjelzés használatát. Nem tudom, hogy érdemes lett volna-e felírni a rendszámát, mert akkor feljelentettem volna, így csak annyit tudtam tenni, hogy amikor elhaladt mellettem, míg a parkolóba álltam, láthatta az ablakon kidugott középső ujjamat.


34/F



2020. dec. 16. 20:40
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
77%
Asztadedurva
2020. dec. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
58%
Oké, addig olvastam, hogy a KRESZ előírásainak megfelelően... Frissítsd fel az ismereteidet, a korlátozás a tábla vonalától érvényes. Valószínűleg egy tötymörgő autós vagy, aki minden indokolatlan táblát betart, sőt, mint a példa mutatja, még túl is teljesít. Ezért dudálnak. Ez persze nem mentség a kaionosnak, mert ilyenért nem szabad dudálni, de hát emberek vagyunk. Én is falra mászok azoktól, akik alszanak a volán mögött, és feltartják a forgalmat.
2020. dec. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
40%
Félelmetes hogy ennyire inkompetens emberek vannak a forgalomban, mint te. Arról van némi fogalmad hogy sokkal inkább elkerülhető a baleset ha felveszed a forgalom dinamikáját, mintha betartasz minden szart, és ezzel másokat akadályozol? A kamion 40 tonna és nem tud olyan könnyen lefékezni mint te.
2020. dec. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
51%
Szóval te veszélyeztetted saját magadat.
2020. dec. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

"Frissítsd fel az ismereteidet, a korlátozás a tábla vonalától érvényes."

Frissítsd te, a TÁBLA VONALÁBAN már maximum a táblán lévő sebességgel lehet haladni.


"minden indokolatlan táblát betart"

A KRESZ nem tartalmaz olyat, hogy "indokolatlan tábla". Ha a közlekedési tábla ki van helyezve, akkor annak megfelelően szabad közlekedni, kivéve, ha a jelzőlámpa vagy a rendőr ettől eltérő jelzést, utasítást ad.


"Valószínűleg egy tötymörgő autós vagy"

Nem vagyok az, a KRESZ szabályainak megfelelően közlekedem mindig, és úgy választom meg az autóm sebességét, ahogy azt az adott útszakaszra vonatkozó szabályok, táblák, valamint az időjárási- és útviszonyok indokolják. Egyébként 17 éves korom óta vezetek balesetmentesen.

2020. dec. 16. 20:51
 6/26 A kérdező kommentje:

"A kamion 40 tonna és nem tud olyan könnyen lefékezni mint te."


Akkor tartsa be a követési távolságot, egyébként nem is hirtelen fékeztem, hanem szépen fokozatosan. Itt a kamionos veszélyeztetett engem és többször is ő szegte meg a vonatkozó szabályokat az indokolatlan hangjelzéssel és a követési távolság be nem tartásával.

2020. dec. 16. 20:53
 7/26 anonim ***** válasza:
74%

Tehát a türelmetlen tahó kamionos találkozott az öntudatos önkéntes rendőrrel. Az utóbbi most utólag a gyk-n vezeti le a feszültséget.

Lépjünk tovább, nincs itt semmi látnivaló.

2020. dec. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
39%
Gondolom most voltál először Pesten vagy Pesti kamionos volt. Itt mindenki 10-el többel megy a táblánál minimum, mert siet valahova, vagy szeret gyorsan menni. Ha te nem veszed fel a forgalom tempóját, veszélyesebb szituációkat tudsz teremteni, mintha gyorshajtanál. Ha ennyire félsz a sebességtől vagy tartasz a csekktől vagy mit bánom én mi az oka, hogy ennyire komolyan veszed a baromságokat, akkor ne vezess. Minden autós megköszönné, ha eggyel kevesebb nagyi lenne az úton.
2020. dec. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
69%

"...mert akkor feljelentettem volna..."

Rosszkor születtél, a Kádár-rendszerben nagy karriert futottál volna be.

2020. dec. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

"Ha ennyire félsz a sebességtől vagy tartasz a csekktől vagy mit bánom én mi az oka, hogy ennyire komolyan veszed a baromságokat, akkor ne vezess."


Az a véleményem, hogy ez az ország nagyrészt amiatt a mentalitás miatt tart itt, amely az eddigi válaszokból látszik: aki betartja a szabályokat, az ne vezessen. Hát nem! Félelmetes, ami itt megy. 17 éve balesetmentesen vezetek és nem fogom abbahagyni néhány szabálytalankodó bunkó miatt. Nekem nyugodt a lelkiismeretem, én nem fogok senkinek kárt, sérülést vagy esetleg halált okozni, mert megfontoltan, odafigyelve a szabályokat betartva vezetek.

2020. dec. 16. 22:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!