Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogyan tudom jelezni a mellett...

Hogyan tudom jelezni a mellettem haladó autónak, hogy villogva felejtette az indexet?

Figyelt kérdés
Most mentem el egy ilyen autós mellett, próbáltam neki villogni mikor még mögötte voltam, de nem észlelte. Aztán mikor elmentem mellette akkor is próbáltam volna valahogyan jelezni neki, csak nem figyelt. Szóval sajnos úgy maradt neki. Van erre esetleg valami íratlan szabály, hogy ilyen esetben hogyan kell figyelmeztetni a sofőrt? Mint mondjuk ugye traffinál villogunk stb.
2021. júl. 28. 11:06
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
Sz*rd le. Bőven elég volt az, amit csináltál, ha nem figyel oda, akkor így járt.
2021. júl. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%
Nem kell figyelmeztetned. Majd észreveszi, hogy kattog.
2021. júl. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%

Gyakorlatilag akkor szokták észrevenni, amikor újra kéne használni az indexet.

De az ilyen világtalan embernek hiába próbálsz mutogatni.

2021. júl. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%

Nagyjából sehogy. Az a baj, hiába próbálkozik az ember maximum idegesek lesznek és nem fogják érteni mit is akarsz.


Egyszer mentem egy autó után. Kint felejtette az indexet M3 bevezetőn kezdett indexelni, a Hungárián is kilométereken át ment az index. Nyilván mindenki figyelte mit akar. Benéztem hozzá, csávó kajált, piált éppen, azzal volt elfoglalva.


Másik hasonló megfűszerezte azzal, hogy a végig jobbra indexelésével elkezdett nagy tempóban jobbról-balról előzgetni mindenkit. Nyilván azért mert szart magasról az indexre, így észre sem vette, hogy úgy maradt. Na az ilyennel azért közölném, hogy ki lehet szállni a kocsiból és 1 évig viszlát jogosítvány, mert a leszarom viselkedés a figyelmetlenséggel párosulva baromi veszélyes.

2021. júl. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
80%
Aki azt nem veszi észre hogy előtte a műszerfalon villogó index majd kibaxxa a szemét, az szerinted észre veszi ha villogsz neki?
2021. júl. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
72%
Sehogy. Ezzel jobban elvonod a figyelmét, meg ideges lesz, hogy mi a bajod. Még veszélyesebb.
2021. júl. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nem akartam rosszat neki, felidegesíteni sem, csak szólni neki, de így akkor nem is kattogok ezen tovább.🙂 Hátha azóta észrevette😅
2021. júl. 28. 14:30
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Dudálsz neki kettőt-hármat, ha nem kapcsol, akkor mész tovább.
2021. júl. 29. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!