Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha országúton szabályos...

Ha országúton szabályos tempóval közlekedek 80-as sebességgel, de mögöttem a másik nem tartja a távolságot, akkor jogos ha büntetőfékezek?

Figyelt kérdés

2021. júl. 30. 16:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
83%
A "büntetőfékezés" semmilyen körülmények között nem jogos. Közúti veszélyeztetésnek minősül.
2021. júl. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
43%
Nem...de szélvédőt moshatsz.
2021. júl. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
65%

Semmilyen "büntetés" nem jogos.


Ilyenkor legjobb ha lassítasz, esetleg jobbra indexeléssel jelzed, hogy elengeded, és hagy menjen dolgára.

2021. júl. 30. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
47%
Mi a jóisten az a büntetőfékezés, és minek csinálnád? Nem a te dolgod okoskodni a másik felett, lehet meg tud állni ha szükséges. Ha meg mégis nekedmegy, úgyis ő perkál. Persze ha direkt okozol balesetet....
2021. júl. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
80%
Nem, a "büntetőfékezés" semmilyen esetben nem jogos, sőt konkrétan bűncselekmény, közúti veszélyeztetésnek minősül a BTK szerint.
2021. júl. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
31%
Ez a gyakori kérdések inkább gyakori unatkozások lettek és válaszra sem méltatom a kérdést...
2021. júl. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
8%
hat ha 80nal alszik valaki, annak én is a seggébe másznék...
2021. júl. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
68%

19:40... De miért?


Miért zavar ez téged?

Miért borul el az agyad?

Miért kerülsz vezetésképtelen állapotba?

Miért érzed, hogy veszélyeztetned kell másokat?

Miért érzed ezt normálisnak?

Miért érzed, hogy jogosan kockáztathatod mások életét?

Miért teszed ezt mindössze néhány másodperc vagy perc nyereségért?


Miért nem lehet szimplán csak SZABÁLYOSAN megelőzni és haladni tovább?


Ezt valahogy soha nem tudtam megérteni, pedig nem vagyok egy tötymörgős fajta.

2021. júl. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
8%
en meg azt sosem értem meg, hogy akinek jogositvanya van, miert nem halad ott, ahol lehet a maximum sebességgel. csomoan sort csinálnak maguk mögött, mert 70nel battyog a 90 helyett. 2007 óta vezetek napi szinten, sose volt balesetem (csak mert te szerinted veszélyeztetek mást).
2021. júl. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
20%

"Miért teszed ezt mindössze néhány másodperc vagy perc nyereségért"


vezettél már egész nap? mondjuk 800-900 km-t? ha autópályán 130 helyett 120szal tudsz menni, az 10 óra alatt 100 perc. több mint masfel óra. csak autópálya szakasz. nem beszélve a 60 éves öreg mamikról akik 70nel vanszorognak. előzni? igen, azz is megoldás, de nem mindenhol lehet...

2021. júl. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!