Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha fel van túrva az út és az...

Ha fel van túrva az út és az aknafedelek magasan vannak az úthoz képest, akkor kikerüléskor csak akkor kellene indexelni, ha sávot váltok, igaz?

Figyelt kérdés

Olvastam ebben a témában és egy kicsit megzavart néhány ember válasza.

Szóval a fedél magasan van,ha rámegyek tönkre megy az autó, de ugye nem váltok sávot , szóval index nem kell emiatt.


Vizsgán ugye nem húzhatnak be vonalat ezért? Mert hallottam olyat is, aki mélyebb kátyúkat került ki sávon belül, az bukott.

Nem akarok ezen elbukni😅, de írtam,hogy rámenni sem akarok, mert szétcseszném a kocsit.



2021. aug. 17. 17:19
 1/6 anonim ***** válasza:
46%
Nem, minden irányváltásnál kéne. Vizsgán meg is buksz, ha csak úgy fél métereket kacsázol sávon belül.
2021. aug. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
40%

A napi indexelős fétis kérdés sikeresen megszületett.


Indexelsz egyszer balra azért mert átmész a másik sávba, majd még egyszer jobbra, amiért visszamész a másik sávodba. Tehát kétszer jelzed, mivel átléped az úttest felezővonalát.


Majd később amikor majd magadnak csinálod, akkor lesz**rod az egészet :D

2021. aug. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen, azt elfelejtettem írni, hogy középen táblák vannak, ami miatt nem lehet kerülni. Szóval csak jobbra lehet kerülni. Tehát sáv váltás sem történik-elég széles az út, ami miatt azt gondoltam nem kell indexszelni-előttem lévők sem indexszeltek, ezért én sem-, viszont megzavartak és elbizonytalanodtam xd
2021. aug. 17. 19:55
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Akkor lassítasz és kész, mást nem tudsz csinálni. Azért nem buktathatnak meg mert rossz az út... ellenben ha nem az útviszonyoknak választod meg a sebességet, azért igen.
2021. aug. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
jaja, lassítasz és kikerülöd.
2021. aug. 17. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha sávon belül kikerülöd nem kell indexelni, de sávváltáskor KELL
2021. aug. 22. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!