Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Gyalogoson lehet kikerülést...

Gyalogoson lehet kikerülést végezni?

Figyelt kérdés
Keresgettem de nem találtam választ. Gyalogátkelő helyen (zebrán) ki lehet kerülni például egy kerékpárost? Azt tudom, hogy előzni, megállni, sávot váltani nem lehet a gyalogoson, de kikerülni sem lehet?

2020. júl. 14. 16:46
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
Nem életszerű, amit írsz. A kikerülés azt jelenti, hogy elhaladsz egy álló jármű mellett. Miért állna a zebrán a kerékpáros? De ha mégis ott álldogál, kénytelen vagy kikerülni, különben forgalmi dugót okozol.
2020. júl. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
54%
#1 Nem csak álló járművet lehet kikerülni. Ha belelóg egy betonfal a sávba, akkor az nem számítana kikerülésnek? Dehogynem.
2020. júl. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Gyalogosan előzést is lehet végrehajtani. De nem autóra, sem nem biciklire gondoltam, hanem másik gyalogosra😁
2020. júl. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Kikerülést és előzést gépjárművek végeznek. -> Értelmetlen a kérdés.
2020. júl. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
11%
#4 Miért ha sétálsz az utcán és előtted van egy villanyoszlop, azt te nem kikerülöd? Igaz más jelentésben mint autóval teszed de akkor is kikerülés.
2020. júl. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
45%
A kérdező technikai jelleggel használta a szót, de már megszoktam, hogy minden szót kiforgattok, csakhogy beleköthessetek a másikba...
2020. júl. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
82%
Konkrétan nem írta le hogy mivel végzi a kikerülést. Mi nem belekötünk hanem csak megválaszoljuk minden lehetőséget figyelembe véve.
2020. júl. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
62%
Akkor analfabéta vagy nem tudom, de a kérdés kiírásából egyértelműen kiderül a kontextus.
2020. júl. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
60%
*vagy, vagy nem tudom
2020. júl. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Zebrán nem biciklizhetsz, amúgy meg okosabb kikerülni a gyalogost, mint elütni.
2020. aug. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!