Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A KRESZ szerint előzhet a...

A KRESZ szerint előzhet a motoros autót úgy, ha jönnek szemből, de fizikailag elfér a két autó között?

Figyelt kérdés

Nagyon gyakran látok ilyet, bizonytalan vagyok hogy ez szabályos-e.

Azt tudom, hogy van amikor előre sorolhatnak ha elférnek az autók mellett.

Az előzés is legális, ha van elegendő helyük? Biztonságos ez?


(2x1 sávos útra gondolok, nem több sávosra)


2021. szept. 10. 11:32
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

9: Itt pedig azt írják, hogy nem lehet mozgó kocsik között előrehaladni.

[link]

2021. szept. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Nem
2021. szept. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sokak rosszul emlékeznek, sávon belül egynyomon haladót lehet előzni, ha minden egyéb feltétel adott, nem pedig fordítva.
2021. szept. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Így igaz
2021. szept. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Én is úgy emlékszem, hogy biciklit/motort lehet előzni sávon belül, nem fordítva. De nekem már megkopott a kresz tudásom, ezer éve tanultam és azóta nem vezetek, így nem voltam biztos benne.

Köszönöm a válaszokat, akkor szomorú. Mert elég veszélyesnek tűnt nekem, de annyian csinálják hogy már felmerült bennem, hogy én tudom rosszul és teljesen szabályos..

2021. szept. 10. 14:14
 16/18 anonim ***** válasza:

Az előzés öt feltételét minden járművezetőnek be kell(ene) tartani, az a motorosokra is vonatkozik.

A kérdésre vonatkozó feltétel: az előzés során a szemközti sávban annyi hely áll rendelkezésre, hogy a szembejövő forgalmat ne zavarjuk.


Ez viszont egy gumi szabály, mert, ha az előzést a szemből ékező járműből látják, az már zavarás (elvonta, magára irányította a figyelmet, többnyire irányváltoztatásra, jobbra húzódásra kényszeríti) is kényszeríti

2021. szept. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
Ha külön szabályt nem szeg akkor megteheti. Pl. ahogy említették, a szembejövőt nem zavarhatja, záróvonalat nem lép át, stb
2021. szept. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
18%
Mehet!
2021. szept. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!