Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Igazítottatok már meg hülyén...

Igazítottatok már meg hülyén beállított jelzőlámpát?

Figyelt kérdés

Például jobbra kanyarodó sávnál pont úgy fordítják be, hogy csak és kizárólag a legelső kocsiból látszik a lámpa állása. A második és a többi már nem. Jöttek már belém úgy, hogy álltam én láttam, hogy piros, de senki más nem. (engem azért láthattak volna hogy ott állok...)

Szóval volt már, hogy ilyen esetben odamentem, és kicsit fordítottam rajta és mentem egy kört, visszanézni és tényleg végig lehetett látni az egész kanyarodósávban, már jó előre, nem csak a legvégén.


2021. szept. 15. 23:54
A kérdező szavazást indított:
igen
nem
még nem, de ha ilyet tapasztalok én is befordítanám, ha lehetséges
szólok illetékes elvtársnak
városi fészbúkcsoportba írok rettenet felháborodással
30 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%
Ha rajtakapnak, bűncselekmény. Akár jóindulatból csináltad, akár nem.
2021. szept. 15. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%

"Például jobbra kanyarodó sávnál pont úgy fordítják be, hogy csak és kizárólag a legelső kocsiból látszik a lámpa állása. A második és a többi már nem."


Érdekes.


"Jöttek már belém úgy, hogy álltam én láttam, hogy piros, de senki más nem."


Nagyon érdekes.

2021. szept. 16. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%

Ne nyúlj hozzá!


Nem véletlenül jogellenes a közúti jelzések önkényes megváltoztatása. Bizonyos lámpákat szándékosan olyan szögben állítanak be, hogy azokat ne értelmezhesse magàra vonatkozóként olyan, akire amúgy nem az adott lámpa jelzése vonatkozik.

2021. szept. 16. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
93%

"Jöttek már belém úgy, hogy álltam én láttam, hogy piros, de senki más nem."


Érdekes, én álló autóba akkor sem megyek bele ha nincs ott lámpa.

2021. szept. 16. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
91%

Hiányzik egy pont a felsorolásból, én erre szavaznék:

"Kamu kérdés de jól hangzik."

2021. szept. 16. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
82%
Nem, mivel bűncselekmény hozzányúlni a közlekedési lámpákhoz, és nem szeretnék börtönbe menni.
2021. szept. 16. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
89%
Én is nehezen hiszem a kérdést, az azért eléggé oda van rögzítve az oszlopra. Ha egy egyszerű ember tudná csak úgy forgatni rongálás nélkül, akkor kb. a szél is elfújná :D
2021. szept. 16. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
63%

Csak egy példa: [link]

Itt szándékosan áll annyira lefelé, mert az ezelőtt lévő kereszteződésben várakozó közül akadtak páran, akik elindultak, miközben a saját lámpájuk még piros volt (csak a távolabbit nézték). Szóval okkal állnak úgy, ahogy.

2021. szept. 16. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nem kamu kérdés. Van egy jobbra leforduló sáv, a hozzá tartozó lámpa úgy van felrakva, hogy csak az látja aki ott van közvetlenül előtte, már aki mögötte van, az sem látja. Ha egy kicsit ki van fordítva akkor 4-5 autóból is lehet látni. Simán lehet ezeket jobbra balra fordítani.
2021. szept. 16. 10:36
 10/12 anonim ***** válasza:
86%

Lehet hogy lehet, de biztos, hogy a közlekedés biztonsága elleni bűncselekmény.

Nem tudom, miért gondolod, hogy okosabb, tapasztaltabb és képzettebb vagy, mint azok a szakemberek, akik a lámpát kihelyezik.

Milyen szakmai irányú végzettséggel rendelkezel?

Milyen alapon bírálod felül a kihelyezett jelzéseket?

2021. szept. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!