Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha egy autós nem ad elsőbbsége...

Ha egy autós nem ad elsőbbséget egy másik autósnak és baleset történik, viszont az elsőbbségadás tábla nem látszik, mert teljesen körbenőtte / takarja egy fának a leveles lombja, akkor az kinek a felelőssége?

Figyelt kérdés
Szerintem úgy lenne jogos, hogy ilyen esetben a közútkezelő / önkormányzat felelőssége lenne mindkét kár.

2021. szept. 22. 10:26
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
28%
#10 elsőbbsége akkor van valakinek ha megadják. Ha látom hogy nincs tábla és jobbkézszabályt feltételezek, de látom hogy a balról jövőnek esze ágában sincs megállnia, akkor nem hajtok ki. Azért az egyenrangú kereszteződés nem úgy működik hogy elnézek jobbra és ha nem jön senki akkor padlógázzal áttépek.
2021. szept. 23. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
93%

Itt szó sincs arról, hogy ne lenne tábla.

A kiírt kérdés arról szól, hogy az elsőbbségadásra kötelezett autós nem látja az ágak miatt.

Sőt, még arról sincs szó, hogy ágak a tábla mögött is lennének, tehát az elsőbbséggel rendelkező nem látja a tábla hátulját. Egyszerűen csak az van, hogy elölről nem látni a táblát a növényzet miatt. Ami azért elég gyakori helyzet a valóságban is.

2021. szept. 23. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

#11: ha a másik olyan sebességgel jön, nem fogod észrevenni.

Én tükörjeges úton nem kaptam meg a jobbkezet, 2-ben gurultam alapjáraton, jött balról egy másik (egyirányúból), szintén nem túl gyorsan, mivel neki előtte végig macisajtos kereszteződések voltak, benézte, nyomtam a féket meg a dudát, láttam neki is mind a 4 kereke csúszik, meg nekem is, már csak ki kellett várni, hogy csattanjunk, felraktam a járdára, komikusan lassan történt az egész.

Na ugyanezt el lehet képzelni száraz úton úgy, hogy a másik 60-70-el jön, kicsit csúnyább végeredmény lett volna.

2021. szept. 23. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
13-as, ti a relatív gyorshajtást követtétek el, mindketten. Dede, gyorsan mentetek. :) Olyan tempóval amiről nem tudatok megállni az adott forgalmi körülmények között. Ha mentő jön, akkor sem.
2021. szept. 23. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
71%
#14: a mentőnek azért van megkülönböztető jelzése, hogy halljad takarásból is, mellesleg ők kifejezetten nem mehetnek bele vakon a tilosba, amíg meg nem győződtek róla, hogy megkapták az elsőbbséget.
2021. szept. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Alaptétel, hogy a nénósnak is olyan sebességgel kell mennie, hogy bármikor meg tudjon állni.
2021. szept. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!