Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha szemtanúja vagyok egy...

Ha szemtanúja vagyok egy frontális ütközésnek akkor mennyire biztonságos azonnal gondolkodás nélkül a roncsokhoz szaladni és megpróbálni segíteni?

Figyelt kérdés

Tehát haladsz lakott területen kívül 90-es szakaszon, egyszercsak előtted előzésbe kezd egy jármű aki nem tudja befejezni és frontálisan ütközik a szemből jövővel. Az autók közel felismerhetetlenségig törnek, mindenhol törmelék, az úton olaj meg ki tudja még mi van kifolyva.


Ilyenkor mennyire biztonságos azonnal gondolkodás nélkül odarohanni és a sérültekről gondoskodni? Nem áll fent ilyenkor robbanás veszély?



2021. szept. 24. 17:52
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Robbanás csak nagyon ritkán van, főleg ha kifolyott az üzemanyag tehát már nincs mi robbanjon. Természetesen minimális kockázat mindig van de az esetek jelentős többségében abszolút biztonságos.
2021. szept. 24. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%
Először a helyszínt kell biztosítani és a saját testi épségedre figyelni. De nem a Cobra 11-ben vagyunk, nem robban fel az autó egy karcolástól
2021. szept. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Na akkor jó. Erre voltam kíváncsi.


Köszönöm

2021. szept. 24. 18:09
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nem csak engem zavart hogy minden autó felrobbant a cobra11-ben még egy kis koccanástól is...
2021. szept. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha azt látod, hogy ég az autó, még akkor is csak minimális a robbanásveszély. Ütközés során áramtalanítja magát az összes 20 évnél nem idősebb autó, így utólagos robbanás nem történhet.

Viszont, ha ilyet látsz, autópályán, akkor ne álljál meg egyből, Menjél tovább és a roncsok után állj meg. Különben előfordulhat, hogy te leszel a következő balesetes.

2021. szept. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Kiegészíteném 5-öst: "Viszont, ha ilyet látsz, autópályán, akkor ne álljál meg egyből, Menjél tovább és a roncsok után állj meg. Különben előfordulhat, hogy te leszel a következő balesetes." A törmelékektől hagyj magadnak bőven helyet, nem kell közvetlen a baleset után megállnod. Visszafele nagyon fontos, a szalagkorláton kívül (!) fuss vissza, mert téged is elüthetnek, még ha a leálló sávon méssz vissza, akkor is.
2021. szept. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a további válaszokat is.
2021. szept. 24. 23:08
 8/10 anonim ***** válasza:
60%

Semennyire, előbb gondolkozz.

Állj meg (fentebb részletezték, de úgyis be fogsz szarni szóval nem ott fogsz a legközelebb megállni, hanem kicsit tovább) és nézz körül, kapard elő a kukásmellényt, háromszöget, sebkötöződobozt de a telefonon már hívd a 112-őt. Más is meg fog állni, nem kéne, ha téged is elcsapnának.

2021. szept. 24. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan. Előbb a te biztonságodra gondolj - épp ezért hasznos ez a kérdés, mert így most fejben előre lejátszod ezt és éles helyzetben jobb eséllyel cselekszel helyesen.


Tehát a balesettől biztonságos, jól (be)látható helyen állj meg, vedd fel a láthatósági mellényt (legalább egy legyen az utastérben!), gyorsforgalmi szakaszokon mindenképp szálljanak ki az utasaid is és menjenek a szalagkorláton kívülre. Vedd elő az elsősegély csomagot és a háromszöget, majd a szalagkorláton kívül menj vissza a baleset helyszínére és azon túl 50-100 méterre helyezd el a háromszöget. Ez idő alatt pedig tudsz segítséget hívni telefonon.


Minden mozdulatnál legyen fontos szempont a saját és más segítők épsége.

2021. szept. 25. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Pedig mikor betörik az üveget hirtelen oxigén jut be az utastérbe és begyullad az egész tér. Önkéntes tűzoltóként dolgoztam 1,5 évet, két ilyen esetem is volt. Aki bent volt az elevenen elégett.
2021. szept. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!