Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Buszban háttal ülni mennyire...

Buszban háttal ülni mennyire veszélyes egy átlag koccanásnál?

Figyelt kérdés
A fej hátralendülése miatt kérdezem.
2021. szept. 25. 23:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire. Annyira veszélyes mintha előre fele néznél és előre lendül a fejed.
2021. szept. 25. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Háttal ülni biztonságosabb mint előre fele ülve ez 100%
2021. szept. 25. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem véletlenül kell háttal bekötni a kicsiket. Háttal a fej ostorcsapás szerű leszakadására alig van esély és a belső sérülések is ritkábbak.
2021. szept. 25. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Vonaton, buszon frontális ütközésnél sokkal védettebb, aki menetiránynak háttal ül.
2021. szept. 26. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Semennyire, és látod ki fog neked repülni.
2021. szept. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszaitokat!

Egy kicsit meglepődtem, de belegondolva logikus. Hiába nézek előrefelé, valószínűleg akkor sem látom előre, hogy mikor lesz ütközés, ergo megkapaszkodni, kitámaszkodni akkor sincs idő, és még csak nem is a busszal együtt lassulok (mint ha háttal ülnék), hanem lecsúszva az ülésről, már pont az álló busz berendezésének vagy az előttem háttal ülő lefékeződött delikvensnek koppanok orral.

Bár talán még mindig van pár tizedmp a kezemet magam elé tenni, illetve egy tarkóra mért kemény ütés vagy a nyak hátrabicsaklása ijesztőnek tűnik (na jó, arccal előre ütközésnél az arc egy energiaelnyelő zóna, de átrendeződött arcberendezéssel, kivert szemmel/fogakkal tovább élni sem lehet túl jó).

Magam egyébként egyszer éltem át eddig koccanást egy csuklós buszon, hátulról ment neki egy személyautó, ami elég jól meghorpadt, a busznak nem lett nagyobb sérülése, no az a buszon állva, kapaszkodva mintha nem is ütközés, hanem mély kátyúba futás lett volna (konkrétan azt hittem, beletört a futómű, míg ki nem derült, hogy nekünk jöttek).

2021. szept. 27. 20:06
 7/7 anonim ***** válasza:
ŰCsak nézd meg a berkizést a buszban. Koppanás se volt, de repültek.
2021. szept. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!