Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Valaki árulja már el nekem,...

Valaki árulja már el nekem, mi ez az új divat Budapesten, hogy a gyalogos lámpának csak a piros része világít!(?)

Figyelt kérdés
Az elmúlt egy hétben két különböző helyen is találkoztam vele.
2021. okt. 1. 21:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
77%
Ja, ha KETTŐ különböző helyen is találkoztál ilyennel (biztos, nem ugyanaz volt?), akkor tuti valami új divat. Kizárt, hogy kiégett vagy kontakhibás az a kettő lámpa/LED. Bevezetik az egyfényű gyalogos jelzőlámpákat, hogy így áramot spóroljanak és megmentsék a jegesmacikat. Ha piros, meg kell állni, ha csak simán egyik része sem világít, akkor körültekintő módon át lehet haladni az úttesten. Következő hullámban a gépjárművek jelzőlámpáinál vezetik be az egylámpás, CSAK narancsárga színű jelzőlámpákat, ahol Morse-kód alapján kell majd eldönteni, szabad-e az áthaladás.
2021. okt. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%
Mondom én, ez már a következő hullám kezdete. Ha Morse-kód alapján s-t-a-r-t van, akkor szabad az áthaladás, ha s-t-o-p, akkor tilos. Így biztonságosabb is lesz, mivel amíg csak "s-t"-t tudod leolvasni, lassítanod kell, hogy vajon "o-p" a vége vagy "a-r-t".
2021. okt. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nem tudom miért kell elviccelni.
2021. okt. 1. 22:01
 4/15 Koplárovics Béci ***** válasza:
82%
Vagy a szemed, vagy a szemüveged épp azt a hullámhosszt szűri, amivel a zöldek világítanak. Így azt nem látod.
2021. okt. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
92%
Rengeteg lámpa van. Kiéghet az égő bennük. A közvilágításnál sem azonnal javítanak, hanem menetterv szerint mennek útvonalakon.
2021. okt. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
23%
De mint mondtam, kettőt is láttam, és sárga villogót is láttam egyik nap. Ez mind a három egy héten belül történt.
2021. okt. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
23%
Attól, hogy ti nem tudtok más okot elképzelni, mint hogy rossz a szemüvegem, még lehet más ok. Például annál a sárga villogónál lehet azt próbálgatják, milyen lenne a forgalom, ha megszüntetnék a lámpát.
2021. okt. 1. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
83%
Lehet, persze. Tudsz te gondolkozni mégiscsak, ha akarsz :) Másrészt meg figyelj már oda, melyik acc-ról kommentelsz.
2021. okt. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Sajnos mindig rosszról kommentelek.
2021. okt. 1. 23:00
 10/15 A kérdező kommentje:
De akkor lehet, hogy most van valami Karácsony-féle lámpakísérleti hét? Azért történnek ezek a dolgok egyszerre?
2021. okt. 1. 23:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!