Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Csak én látom úgy, hogy a...

Csak én látom úgy, hogy a vidéki városokban kevésbé tartják tiszteletben a gyalogosok jogait, mint Budapesten?

Figyelt kérdés

Egy megyeszékhelyről járok napi szinten egyetemre a fővárosba és azt utóbbi 3 év tapasztalata azt mondatja velem, hogy ez így van.

Példa: Állok a gyalogátkelőnél és vidéken simán átmegy úgy 7-8 autó mindkét oldalon, hogy nem is lassítanak. Hogyha az egyik oldalon megállnak, akkor is vigyázni kell, mert a másikon egyáltalán nem biztos. Ütöttek már így el 60-al a város közepén. Azóta inkább nem lépek le a zebrára, hogyha nem tudtam felvenni a szemkontaktust a vezetővel.

Budapesten ez a szám 2-3 maximum és “közlékenyebbek” a sofőrök. Figyelnek, hogy könnyen tudd jelezni az átkelési szándékodat.

Ti is tapasztaltatok ilyesmit? Vannak hasonló tapasztalatok akár az autós oldalról is?


2018. febr. 24. 09:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Én pont fordítva tapasztalom. Otthon simán átengednek, de Pesten, ha nincs lámpa szobrozhatok amíg nem jön senki.
2018. febr. 24. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én autósként inkább fordítva látom. A gyalogosokat igazából sehol nem szeretik elengedni, viszont a fővárosban más ritmusban vezetnek a sofőrök, fel vannak pörögve.
2018. febr. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Pesten közlekedek autóval. Utóbbi 5 év tapasztalata azt mondatja velem, hogy (engem is beleértve) az autósok 90%-a rögtön lassít a zebránál gyalogos esetén, rosszabb esetben csak a 2-3-ik autó áll meg. Szerintem nagyon sokat változott pozitív irányba ez a morál.
2018. febr. 24. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Budapesten ha mákom van, lámpás kereszteződésen kell átmennem, és akkor átengednek :D viszont múltkor 10 percig álltam!!! és vártam, hogy átengedjenek..

Vidéken van amikor 2-3 autós átmegy, a következő átenged. Van amikor pedig elsőre átengednek.


Szóval nekem is jobbak a tapasztalataim a vidéki gyalogos átengedéssel kapcsolatban.

2018. febr. 24. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

Majd ha lesz autód, és vezetni is fogsz, más lesz a véleményed. Persze csak akkor, ha érted, és tudod is alkalmazni a szabályokat.


...de addig törődhetnél a nyelvtannal is..

2018. febr. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Én se azt tapasztalom amit írsz...

megyeszékhelyen lakok és gyalogosan meg autóval is nyugodtabb a közlekedés :)

Írhatnám azt is,hogy a fővárosiak viszont kedvesebbek,mert ha egy forgalmasabb úton lámpa nélküli zebra előtt megállok és átengedem a már tömeget akkor mindig van 1 gyalogos aki ezt megköszöni.... még megyeszékhelyen elvagyok 50-el amennyivel lehet menni,pesten már az útról letolnának

2018. febr. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy lehet általánosítani - attól függ milyen sofőrök jönnek.
2018. febr. 24. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a gyalogoson is múlik. Ha valaki csak áll az út szélén, és "fél" átmenni, akkor bizony jó pár autó el fog előtte menni, mire valaki megszánja. Függetlenül attól, hogy Budapest vagy nem.

Természetesen ezzel senkit sem akarok arra buzdítani, hogy ugorjon ki az autók elé, de ha elsőbbségem van (zebránál már pedig az van), elég messze van ahhoz, hogy meg tudjon állni és nem a bokor mögül kell kilépnem, akkor én bizony ott átmegyek.

Esetleg olyan szempontból lehet "igaz" az állításod, hogy Budapesten nagyobb a gyalogos forgalom, ha egy lelép, akkor nyilván a többit sem fogják elütni (pl. a buszról leszálló tömeg, amelyik a zebra felé tart), míg mondjuk egy kisvárosban, ahol egyszerre 1 gyalogos várakozik az út szélén, gondolhatja azt az autós, hogy ráér az az egy, majd átmegy utánam.

2018. febr. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Meg tudom erősíteni, nagyvárosokban hamarabb átengednek zebrán, mint kisvárosokban. Kisvárosokban azért nem tűnik fel ez az autósoknak, mert amúgy sem nagy a forgalom, és fel sem tűnik, ha 1-2 autó nem engedi át őket. Falvakban pedig ismeretlen fogalom az elsőbbség a gyalogosok számára :D
2018. febr. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ melyik megyeszékhely, pl. Győrben sokkal több az idegbeteg sofőr mint Bp-en.
2018. febr. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!