Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Budapesten vagy máshol az...

Budapesten vagy máshol az országban tudsz olyan kijelölt gyalogos-átkelőhelyről ami este erős fénnyel meg van vílágítva, hogy este a gyalogos látható legyen? Ha igen, hol van ilyen?

Figyelt kérdés

2021. aug. 29. 07:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
van, Budapesten, talàn valahol újpalota környèkèn. Sztem nagyon hasznos, többet is csinàlhatnànak ilyent
2021. aug. 29. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Most már rengeteg helyen van kiemelt világítás a gyalogos-átkelőhelyeknél. Nem állítom, hogy ez a szabvány (lehetséges), de tény, hogy mind új, mind régi átkelőknél láttam ilyet, nem is egyet. Példaul Budapest XIV. kerülete tuti tele van ilyenekkel, de máshol is láttam többet.
2021. aug. 29. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Relatív kinek mi az erős fény, lásd kettes választ. Dunaújvárosban valahol láttam olyat, hogy mozgásérzékelős led lámpák vannak beépítve az aszfaltba, és ha valamelyik oldalon gyalogost érzékelnek akkor felgyulladnak.
2021. aug. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
2021. aug. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
38%

Ismerek. Az ilyet betiltanám. Ott cseszik el, hogy csak és kizárólag a zebrát lövik agyon fullba csak oda irányított reflektorral, ennek következtében a környezete viszont sötét lesz! A közlekedök szeme pedig az agyonvilágított részhez fog kompenzálódni, a mellette levő sötéthez mindig átállás kell és NEM fogja észrevenni a fullba bevilágított zebrához közeledőt előre! Csak akkor látja amikor már rohadtul mindegy! SŐt, ha fentről lövik be, ahogy szokták, akkor még árnyéka se lesz.


A lényeg az lenne, hogy egyenletesen legyen megvilágítva a zebra és a környezete is. és NE felülről, hanem oldalról is! Akkor lehet észrevenni csak a parasztot. És még nem is írtam, hogy a fákat is előszeretettel dugdossák a lámpák alá, mert ész az nincs, nyáron full sötét alatta a kereszteződés.

2021. aug. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
70%

5-ös, szálljál már le a magas lóról! Talán nem szoktál soha legalább a kocsidtól átmenni az út másik oldalára? Mi ez a parasztozás, anélkül nem tudod kifejteni a véleményedet?


Szerencsétlen.


Az általam ismert helyeken pont jó, mert a járda fölött van a világítótest, így jól látszik a zebra környezete is.

2021. aug. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!