Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Debrecenben miért olyan...

Debrecenben miért olyan agresszívek és parasztok a sofőrök?

Figyelt kérdés
Bringával közlekedek és már többször észrevettem, hogy még egy elhagyatott mellékutcában is képesek jóval a megengedett sebesség felett száguldozni, úgy, hogy a biztonságos oldaltávolságot megtartására már nem veszik a fáradtságot. Többször előfordult, hogy a nyilvánvalóan nekem járó elsőbbséget (elsőbbségadás kötelező tábla nekik) sem adják meg, vagy csak az utolsó pillanatban erősen fékezve és utána szitkozódva, szinte természetesnek veszik, hogy nekem kell megállnom mert én nem autóval közlekedem. Általában pedig hiába rohannak, mert Derecenben szinte már nincs olyan út ahol ne lenne pár méteren belül egy vagy több piros lámpa.

#Debrecen #paraszt sofőrök
2021. okt. 2. 20:44
 1/8 anonim ***** válasza:
89%

Ez sajnos nem csak Debrecenben probléma.


Egyébként nekem eddig elég pozitív tapasztalataim voltak a debreceni autóvezetőkkel. Pl. Székesfehérváron, Szombathelyen vagy épp Budapesten sokkal több rossz tapasztalatom volt.

2021. okt. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem pont az tűnik fel, hogy van pár paraszt autós, de általában a biciklisek figyelmetlenek. Csak ezen a héten 2 biciklis jött majdnem belém és úgy, hogy egyszer a járdán voltam (nem bicikli utas járda) egyszer meg a zebrán mentem át és a végénél éppen csak megálltam, mert láttam, hogy az a paraszt belém jönni. A kormány a ruházatomat súrolta. Na az ilyennel mi a helyzet??

De tényleg ha kimozdulok látok legalább 1 paraszt biciklist. De ugyan ez a helyzet van bárhol máshol is biciklis téren.

Ha az úton mennek akkor kb mintha az út csak az övék lenne, ketten is nyugodtan mennek egymás mellett. Ha meg járdán akkor szintén, mintha csak otthon lennének. Nem igazán értem ezeket. Sokat közlekedek gyalog és autóval is. Valóban van pár figyelmetlen és bunkó sofőr, de biciklisek között jóval több van.

2021. okt. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

2-es, örülök, hogy jól lefikáztad a bringásokat, nem akarom védeni a őket, mert én is látom, hogy némelyik mit művel, de itt most pont nem ez volt a kérdés.

"De tényleg ha kimozdulok látok legalább 1 paraszt biciklist. De ugyan ez a helyzet van bárhol máshol is biciklis téren."

Én ha kimegyek az utcára legalább 10 paraszt autóst látok aki totálra telibe sz@rja az alapvető szabályokat, pedig 1 tonna feletti járgánnyal dönget, és csak 1 paraszt biciklist aki meg egy 15 kilós géppel, persze azzal is lehet balesetet okozni.

2021. okt. 2. 21:18
 4/8 anonim ***** válasza:
48%

Hát igen. Csak az nem mindegy, hogy a hányból.

Hány kocsi van Debrecenben és hány bringás??

Vannak olyan kocsi sorok néha, hogy csak pislogok, de akkor is megáll a zebránál, hiába tudna akkor haladni ha tovább hajt.

Meg tényleg sokan csúcsforgalomban is kiemgedik a másikat, vagy ha nincs is éppen csúcs, akkor is szoktak kedvesek lenni. De tényleg rengeteg autó járkál. Van mikor csak 1 bringást látok, de az olyan is. Pl amit mondtam a zebrás eset, csak 5 percre léptem ki, 5 perc alatt pukkant majdnem belém a biciklis és nem állt volna meg, mert zebra. 1méteren belül nem is tudott volna megállni, mikor teker, mint az őrült. Én álltam meg, a kormányt se húzta félra vagy valami, hanem tényleg ahogy ő ment.

De volt mikor egy nap láttam 6-7 bringást is, abból 5 ilyen volt.

De falun vagy vidékibb városokban ahol esetleg több bringást látok ott borzalmasabb a helyzet. Már hozzá szoktam ahhoz, hogy bömböl a kocsiban a zene, hogy hallják már a parasztok, hogy jövök, mert amúgy nem is húzódnának. És néha érdekes szituáció, mikor lakott területen kívűl megyek 75el kanyarban és az út közepén mellény minden nélkül biciklis. Nem egyszer játszották el ezt is. Egyszer olyan szinten félre kellettt húznom a kormányt, meg satu fék, hogy annyi volt a szerencsém, hogy a másik sávban nem jött senki és mögöttem sem.

De gyalogosként se vagyok jobb tapasztalattal róluk.

Tényleg nem kell hozzá jogosítvány és emiatt minden hülye azzal járkál már. Nyílván nem téged bírállak, lehet normálisabb vagy. De mikor már a nem tudom hanyadik ilyet kapják ki aznap, lehet szakad a cérna.

2021. okt. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
4-es már mondtam, hogy tisztában vagyok a bringások moráljával is, de itt most nem erről szólt a kérdés, de már mindegy. Egyébként nekem a gimi óta van jogsim, azóta vezetek autót is, de az utóbbi években egyre inkább a bringázást tartom a jobb közlekedési eszköznek a városban és ebben nem kis szerepe van annak, hogy az autós társaim iszonyat parasztul viselkednek. Lehet én nem jártam olyan helyeken, de nekem autósként se volt még különösebb gondom a bringásokkal, de ettől függetlenül tudom, hogy vannak közülük akik teljesen eszetlen. Hozzáteszem való igaz, hogy bringázni jogsi nélkül is lehet, de mégis az autósok közt is ugyanannyi vagy még több félhülyét látok az utakon, pedig elvileg ők vizsgáztak közlekedésből.
2021. okt. 2. 21:43
 6/8 anonim ***** válasza:
64%

Ez nem csak Debrecenben igaz.

Zsákfaluban is centiztek már le a megengedett 30 helyett 60-70-el.


Közlekedési morálnak nevezzük. Az egész országban jelen van.

2021. okt. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell ehhez debrecen. Mindenhol túlszaporodott a bunkó.
2021. okt. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
52%
Magyar területi képviselő vagyok, egész évben járom az országot, szerintem pont Debrecenben van a legkevesebb idióta. Kérdező még nem jártál ezek szerint Győrben vagy Székesfehérváron, na az a pokol főleg egy nyári hőségben vagy front idején.
2021. okt. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!