Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha egy bevásárlóközpont...

Ha egy bevásárlóközpont parkolójából kitolatva elgázolnak egy gyalogost akkor ki a hibás? Az autós, mert nem látta a gyalogost, vagy a gyalogos mert kisétált az autó mögé?

Figyelt kérdés
2021. okt. 4. 13:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
34%
Mindkettő. A gyalogos az, aki közúton téblábol, ezért elsősorban neki kell alkalmazkodni, hogy ne tartsa fel az autókat. Ugyanakkor egy gázolásnál nem elfogadható mentség az, hogy "nem láttam", vagy "nem számítottam rá, mert nekem van elsőbbségem". Attól mert az autósnak van igaza, attól még nem tehet meg bármit büntetlenül, szóval ha elüt valakit, akkor épp ugyanolyan hibás.
2021. okt. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
33%
Osztott a felelősség. Egyik sem látta a másikat és ezért.
2021. okt. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
33%
Elvileg az autósé a nagyobb felelöség, mert egyrészt neki KELL ismerni a KRESZt, a gyalogosnak nem, másrészt meg ö az, aki egy veszélyes gépet kezel, ami egy vagy több tonna súlyú, azaz ö tud ártani a gyalogosnak, nem az az autónak.
2021. okt. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
88%

„33. § (1) Járművel megfordulni, illetőleg hátramenetet végezni csak úgy szabad, hogy az a többi jármű és az úttesten haladó gyalogosok közlekedését ne akadályozza.”

És ezt is alkalmazzák akkor is, ha Jani befut a tolató kocsi mögé.

2021. okt. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
90%
Mivel ilyen helyen járda nincs és a tolató járműnek elsőbbsége sincs - sőt, nem is akadályozhat sem járművet , sem gyalogost! - nem kétséges, hogy a tolató jármű vezetője a felelős. Én ezért is igyekszem tolatva beállni, csak úgy meg elég rossz bepakolni a csomagtartóba.
2021. okt. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
37%
Én egy horgászbolt udvarán csaptem el majdnem egy ürgét pont így. Balra nézek, senki, hátra nézek, senki. Tolatok, a marha meg akkor ugrik el. Akármerre néztem mindig pont ott volt, hogy nem láttam.
2021. okt. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
25%
5-ös na ez egy kitűnő érv a beseggelős parkoláshoz. Ezt még senki sem mondta, de azon túl, hogy a csomagtartó nagyon gáz ilyenkor a tolatás miatt szinte mindenki 50%-al több helyet gyárt magának ha kell, ha nem és hopp nincs több parkolóhely délután 4-kor se, de amíg nem seggeztek még este 9-kor is volt.
2021. okt. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
38%
Nem, mint a vadállat kell tolatni és akkor meg tudsz állni, ha beugrik eléd valaki. Természetesen a sofőré a felelősség, akkor is, ha oszlop mögül lép ki eléd.
2021. okt. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
Én szerintem ha egy olyan jármű üti el, ami tolatás közben hangosan pittyeg/sípol akkor megosztott felelősséget állapítanak meg, mivel a gyalogos a figyelmeztető hangjelzés ellenére lépett a kocsi mögé.
2021. okt. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Akkor sem lesz osztott a felelősség, mert a gyalogos lehet süket, vak is akár. Fel kell rá készülnöd. Ennyi.
2021. okt. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!