Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Olcsó H4 izzó csere prémiumra...

Olcsó H4 izzó csere prémiumra vagy ledre, xenonra?

Figyelt kérdés

Adott egy régi típusú 1999-es suzuki swift, amiben gyárilag h4-es izzó van. A fényerejét átlagosnak mondanám, de eddig újabb típusú fényszóróval szerelt autókat vezettem, amiknek a fényere lényegesen jobb. A suzuki fényszórói nincsenek bemattulva.


Létezik valami alternatíva a fényerő megnövelésére? Ésszerű keretek között szeretnék maradni, nem akarom a szembejövőt elvakítani egy nem megfelelő LED, xenon, bármilyen fényforrással, csak egy kicsit szeretnék jobb világítást. Jelenleg valami olcsó (talán osram) 1000Ft körüli izzó van benne.


A 4-5 ezer Ft körüli izzók fényereje valóban jobb, vagy mással próbálkozzak?



2021. okt. 6. 19:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem izzó kell neked, hanem lampatest.

Valószínű, hogy a vetítő tükör már be van mattulva, és a fényszóró üvegen belülről is lehet lerakódás.


Szetszeded, kitisztitod.

Ha a foncsor matt akkor csinaltatsz rá új bevonatot.


És kész ✅

2021. okt. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%

Ne aggódj, xenont nem tudsz bele tenni. LED-el meg nem fog átmenni a forgalmin meg a rendőr is megbüntet ha kedve is úgy tartja.


Max azt tudod tenni amit első írt, felújíttatod a fonyszórót vagy újat veszel. Gondolom a foncsot és a búra mattult és emiatt nincs olyan fényereje.

2021. okt. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Mondjuk nem tudom elképzelni hogy olyan rosszak lennének a fényszórók, ahányszor jött velem szemben egy ilyen régi Swift mind úgy vakított mint a baxott élet. Nem lehet hogy túl lefelé van állítva?
2021. okt. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

3-as: Lefelé nincs állítva, magasságállítás is működik benne, szóval azzal nincs baj.


A foncsor nem hiszem hogy be lenne mattulva, bár egy próbát megér.

Hangsúlyozom, a fényerő nem rossz! De a jó nem ilyen :D Ezek a régi h4-es rendszerek amúgy is elmaradnak a modern led/xenon és a szintén régi, de a h4-nél újabb h7-es rendszerek fényerejénél. Én igazából prémium h4-es izzóra gondoltam elsősorban, ami 4-5 ezer ft között van szemben az olcsó, 1000ft körüli izzóval.


Megéri az árát a drága izzó szerintetek? Van tapasztalata valakinek ezzel?

2021. okt. 6. 20:26
 5/12 anonim ***** válasza:
Hát akkor nincs mit tenni, el kell fogadni hogy ez ennyit tud.
2021. okt. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
61%
én az előző autómban használtam ilyen emelt fényerejű izzókat, látható a különbség, meg tisztább fehérebb is
2021. okt. 6. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
73%
Emelt fényerő = rövidebb élettartam.
2021. okt. 7. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
#6,7 Igen, én is próbáltam, fényre valóban jobb kicsivel, viszont 3-4 havonta futhattam az izzók után.
2021. okt. 7. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
3. Ha nagyon felfelé van állitva akkor se lehet látni nála, mert pont oda nem világit ahová kellene , ellenben a szembe jövőt meg vakítja.
2021. okt. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Állítgattam többször is a fényszórót és nem akartam elhinni hogy nem tudom megfelelően beállítani és a vetítési képe se megfelelő. Elvittem egy szervízbe, ahol beállították a fényszórót és kiderítették a hibát: az izzó fordítva volt berakva az autóba. Így vettem az autót, szóval rosszul cserélték ki az izzót. Úgy néz ki egy izzócserét is el lehet rontani.


Ez lett volna az utolsó ami eszembejut, hogy rosszul van betéve az izzó a helyére

2021. okt. 7. 21:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!