Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A körforgalomban kinek van...

A körforgalomban kinek van elsőbbsége?

Figyelt kérdés
Kamionnak vagy autóbusznak vagy személy autónak?
2021. okt. 15. 23:51
 1/8 anonim ***** válasza:
96%
A méret nem számít. Mindig aki bent van.
2021. okt. 16. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Jó értem
2021. okt. 16. 00:02
 3/8 anonim ***** válasza:
95%

Annak,aki a körforgalomban halad.


Fontos jól értelmezni az elsőbbséget: ha te bent haladsz, de eléd kifordul egy hosszabb jármű , ám nem kényszerít hirtelen(!) fékezésre, akkor teljesült az elsőbbségadási kötelezettsége!

2021. okt. 16. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Értem
2021. okt. 16. 00:17
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindig annak elsőbbsége, aki bent halad a körforgalomba, kivéve a villamost.


De, ki van táblázva is. Mielőtt behajtanál a körforgalomba, van egy elsőbbségadás kötelező tábla is, így teljesen egyértelmű.

2021. okt. 16. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

5 vagyok.

Kicsit rosszul fogalmaztam.

Tehát, a körfogalomba belépő, ill. áthaladó villamosnak azok is elsőbbséget kell, hogy adjanak, akij bent vannnak a körforgalomban.

2021. okt. 16. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Csak a villamosnak van kitüntetett elsőbbsége a körforgalomban. A többi közúti jármű egyenrangú.


A körforgalom önmagában nem szabályozza az elsőbbséget, de mindig úgy vannak táblázva, hogy a már körforgalomban haladónak van elsőbbsége a körforgalomba behajtókkal szemben.

2021. okt. 16. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Eleve értelmetlen a kérdés mert nincs olyan szituáció ahol az elsőbbséget az határozza meg, hogy autó vagy busz vagy kamion. Egyedül a villamos a kivétel, mert az eléggé kötött pályás és nem tud odébbugrani. Nem is tudom hogy gondoltad hogy ezeknek elsőbbsége lenne.
2021. okt. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!