Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Milyen jelzések azok, amiket...

Milyen jelzések azok, amiket minden sofőr tud és használ utakn és érdemes ismernem?

Figyelt kérdés
Pl van, hogy valaki villog, meg ilyenekből szeretnék egy gyűjteményt. Kérlek komoly válaszokat, mert ez fontos
2021. okt. 22. 09:49
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
78%

Nincs olyan, amit mindenki ismer és tud.

Vannak elterjedt jelzések, pár példa:

kereszteződésben 2 villantás:

- "lemondok az elsőbbségemről"

Ha ezután sok rövid villantás:

- "gyere már b+!"

Főúton a szembejövő villogtat:

- rendőr/traffi/egyéb veszély várható az úton.

villantás + ujjkörzés:

- rendőr/traffi várható


Egy hosszú villantás vagy villogtatás:

- nem ég vagy vakít a lámpád

Lámpa le-felkapcsolása:

- nem ég a lámpád.


Mögötted villogtatás/dudálás:

- takarodj előlem!


Autópályán belső sávban balra index:

- "Előzni akarok, engedj el!" Ez egyben azt is jelezheti, hogy nyugodtan kihúzódhatsz a kamionok közötti lyukba, gyorsan elmegy majd melletted, és vissza tudsz jönni fékezés nélkül a belsőbe.


Folyamatos vészvillogó:

- "valami gondom van, lassabban haladok a normálisnál/meg kellett állnom"

- "szabálytalanul parkolok, kerülj ki, ha tudsz!"

- "vigyázz, hirtelen fékeznem kellett." Pl. torlódás miatt.

- "tolatok, manőverezek, türelmet kérek."


Néhány villogás vészvillogóval vagy ide-oda indexelés:

- kösz / bocs


Ködlámpa fel-lekapcsolgatása:

- "vakít a ködlámpád kcsög!"


Ha rámászol valakire és ő ködlámpát/féklámpát villogtat, szélvédőt mos:

- "túl közel jössz, gyökér!"


Hosszú duda:

- "fékeznem kellett miattad, b+!"

- "indulj már el, haladnék, b+!"


Rövid dudaszó:

- "zöld a lámpa..."

- "szia!"

- "de jó csaj vagy, anyuka!"



Beláthatatlan úton rövid dudálás:

- "vigyázz, jövök."

2021. okt. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
50%
Vagyis, az a nagyon fontos tudnivaló mindösszesen annyi, hogy elvonják a figyelmedet a biztonságos vezetéstől, ha ezzel foglalkozol menet közben.
2021. okt. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen, dinamikusan fékezésnél én is és sokan mások is kiteszik a vészvillogót. Mondjuk ha telefonozik akkor azt se fogja észrevenni, de ha figyel akkor tudja hogy valami gáz van, és nem csak 90-ről 70-re lassítanak előtte hanem állóra.
2021. okt. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
25%

Én csak annyit tanácsolok ezekkel kapcsolatban, hogy a magyar utakon mindenki a jármű világító- és jelzőberendezéseit soha nem arra használja amire kellene és büszkék, hogy szabálytalanul vagy hülyeségekre használják.


Tehát semmit nem kell komolyan venni. Nézd át, hogy ezek elméletileg miért és milyen funkciót szolgálnak és azokra használd. Ha elkezded népszokás szerint használni és később baleseted lesz belőle nem mondhatod azt, hogy de hát én csak... mert senkit nem fog érdekelni.

2021. okt. 22. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
85%
Adott helyzettől függ, de úgyis logikus, azonnal rájössz, hogy mi miért van. Pl sávot akarsz váltani, és indexelsz, a mögötted lévő a másik sávban villant egyet, és áll egy helyben, azonnal rájössz, hogy beakar engedni. Meg azt is tudod, mikor jár a másiktól neked egy köszi, akkor fogsz látni 1-2 villogást a vészvillogóból. Sokan írták látom, hogy hülyeség ez, meg hogy csak Magyarországon van ez (így jár az ember, ha azt hiszi, hogy csak Magyarországon létezik élet), de elmondom, Németországban is ismerik, és használják is ezeket az egyezményes jeleket. Hogy baleset hogy lehet az ilyen kis villantásokból, nem tudom, de mindegy is.
2021. okt. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát nekem villoghat a balindexszel a belső sávban, meg még mellé a biluxszal, ezzal azt éri el, hogy szép lassan elemelem a lábam a gázról -mivel ugye 130 az engedélyezett, és én teszem fel 145 km/h -val előzöm a kamionsort, hirtelen eszembe jut, hogy túl gyorsan megyek...
2021. okt. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
70%

Ebben teljesen igazad van, és helyeslem is, de hogy ezt tedd, ahhoz tudni kell, hogy mit akarhat ott mögötted a villogással.

Ezért kérdezett a kérdező, mert - az egyértelmű dolgokon túl - idegesítő, ha nem tudja az ember, hogy mit jeleznek neki. Ha már tudom, akkor eldönthetem, hogy érdekel-e a dolog, vagy leszrom.

2021. okt. 23. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
25%
Irány jelző.
2021. okt. 23. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!