Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A vezetést és az előre gondolk...

A vezetést és az előre gondolkodást miért nem tudom összehangolni?

Figyelt kérdés

Helyzet a következő az oktatóm azt mondja az autót nagyon jól kezelem, de viszont nem vagyok képes felismerni a közlekedési helyzetek, nem ismerem fel a veszélyt, nem veszek észre néha táblákat magyarul figyelmetlen vagyok. Én adtam magamnak elég időt, hogy majd jobb lesz de rohadtul kevés változást tapasztaltam és már a 36-ik óránál tartok az oktatóm azt mondta, hogy legyek magammal türelmesebb na ja de nem ő fizeti 5700 forintos óra díjat.

Hogy tudnék ezen az egészen változtatni vagy ez csak tényleg idő kérdése?



2021. nov. 9. 18:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

"nem ismerem fel a veszélyt, nem veszek észre néha táblákat"


Tanulóként extra lassan mentek begyakorolt útvonalakon. Ehhez nem idő kell, hanem egy kis figyelem, ha már azt mondod, hogy az autó kezelése nem vonja el a figyelmedet (kétlem).

2021. nov. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
74%
Neked nyilván az átlagnál több idő szükséges a közlekedési helyzetek felismeréséhez, nem kell kétségbe esni, sok embernél van így.
2021. nov. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
1: Nem titok vezettem én már személyautót jóval előtte nyilván nem közúton, mivel mezőgazdaságban dolgozom 2 éve van T kategóriás jogosítványom szóval lehet igazad van mivel traktorral szoktam meg a közlekedést.
2021. nov. 9. 19:15
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

#3

Én évekig bringáztam forgalomban. A legtöbb figyelmemet az autó kezelése vette el.

2021. nov. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
60%

Majd a rutin segíteni fog.

Oktatás keretein belül, jegyezzed meg az útvonalakat. Mindig ugyanarra mentek, a vizsgaútvonal is ez lesz (hacsak nem másik városban vizsgázol).

Azt ajánlom, hogy mindig a megengedettnél lassabban menjél. Vizsgán is. 5-10 km/h eltérés nagyon sok plussz időt hagy.

2021. nov. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem arról van szó, hogy átlagnál több kell neki, hanem arról, hogy egyszerűen a meghirdetett 30 óra a mai világban nem elég elsajátítani a biztonságos vezetés alapjait. Egyszerűen kell a rutin, gyakorlás, ami a többségnek időbe telik.
2021. nov. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

"nem elég elsajátítani a biztonságos vezetés alapjait"


Az alapjait elég, és ezt jobb kőbe vésni.


Egy-két előzést taníthatnának még órákon. Azt szerintem mindenki beszopja élesben.

2021. nov. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

+1 a 7-esre.


Az előzéseket illene tanítani mert így rohadt veszélyes, főleg az első néhány alkalom.

2021. nov. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
36 óra nem sok, az oktatód pedig türelmes, biztat. Felénk 6500-7000 az óradíj, pedig kisvárosról van szó. Szóval én csak ugyanazt tudom mondani, mint az oktatód. Gyakorolj, és az órákon igyekezz figyelni.
2021. nov. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem teljesen normális, idő kell mire megtanulja az ember mire kell figyelni.

Az ember egyszerre egy dologra tud nézni, ezen nem tudsz változtatni, majd a rutin meg az évek meghozzák, hogy tudd, milyen helyzetben mire kell figyelni.

2021. nov. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!