Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A nagy utas szállitókat miért...

A nagy utas szállitókat miért két pilóta vezeti? Egy ember is tudja vezetni?

Figyelt kérdés
Üdv, a nagy utas szállitókat miért két pilóta "viszi", csak azért van kettő, hogy ha az egyik "kidől" legyen mégegy? Vagy egy ember nem képes vezetni egymaga? (bár vannak olyan dokumentált esetek mikor az egyik pilóta "használhatatlan lett" és a másik egyedül lehozta a gépet. )
2021. nov. 30. 15:26
1 2 3
 1/23 Vortrex ***** válasza:
92%
Mert a redundancia növeli a biztonságot
2021. nov. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

sőt, pilóta nélkül is elrepülnek ezek már

más feladatokat végez a pilóta és másodpilóta, illetve biztonságosabb is így

2021. nov. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
A feladatok meg vannak osztva, de ha minden jól működik, akkor egyetlen pilóta is meg tudja oldani. Csak egyrészt túl sok mindenre kell figyelnie, főleg fel- és leszállásnál, és ezért nagyobb az esélye a hibázásnak, másrészt meg a két pilóta ellenőrzi is egymás munkáját.
2021. nov. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
80%
Hagyomány igazából. Meg a repülés mégiscsak elég veszélyes üzem, ha az egyik szívrohamot kap pl (igen, van ilyen is), még ott van a másik, hogy letegye a gépet.
2021. nov. 30. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ahogy mondod. Mert ha egy pilóta van és rosszul lesz, az a repülő az utasokkal élve már nem jön le.
2021. nov. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Redundancia igen

Feladatmegosztas igen

Ellenőrzés igen


És ami még kimaradt: oktatás.

A kapitány jellemzően tapasztaltabb mint az elsőtiszt. Így az ő feladata a járat vitelén kívül az is, hogy a kollégát felügyelje amíg megfelelő gyakorlatot nem szerez.

Legyen ez egy eddig nem használt repülőtér megközelítése, vagy bonyolult időjárási körülmények, vagy ilyesmi.

2021. nov. 30. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
köszi, mindenkinek. Tényleg mást csinál a két pilóta? Én azt hittem az egyik kb csak nézelődik a másik meg vezet. (bár úgy tudom egy kicsit egyszerüsitve, de kb majdhogynem a robot viszi a gépet a két egyén meg a számitógépet felügyeli meg nézelődik....
2021. nov. 30. 18:02
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
sőt kajából sem ehetnek egyformát
2021. nov. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Azt tv-ben láttam, hogy ha egyik rosszul lesz, akkor még ott a másik aki mást evett, de ez igaz amit fentebb irtam a b eszédről?
2021. nov. 30. 20:29
 10/23 A kérdező kommentje:
"de ez igaz amit fentebb irtam a b eszédről?" bocsi ezt nem itt kérdeztem, egy másik kérdésben.
2021. nov. 30. 20:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!