Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ilyenkor kell az elakadásjelző ?

Ilyenkor kell az elakadásjelző ?

Figyelt kérdés
Csomagosztásnál ahol csak araszolunk pl. házról házra megállunk egy nagyobb furgonnal ott szükséges az elakadásjelzőt használni ? Vagy elég lehúzódni ?

2021. dec. 18. 17:05
 1/6 anonim ***** válasza:
30%
Én benyomnám
2021. dec. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%
Hivatalosan sárga villogó kellene a kocsira ilyen célra.
2021. dec. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%

Az elakadásjelző nem jogosít fel szabálytalan megállásra.


Ha szabályosan állsz meg, akkor nem kell, szabálytalanul meg nem állhatsz meg, ennyi.

2021. dec. 18. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
86%
Sárga villogó kellene a kocsira. A vészvillogó nem erre van, de mivel mindenki úgyis arra használja, amire akarja, így mindegy...
2021. dec. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 MGéza ***** válasza:
100%

Vészvillogó mint a neve is mutatja rendkívüli elakadás, veszélyhelyzet jelzésére szolgál, indokolatlan használata a többi forgalomban résztvevőt zavarhatja, pont ezért tiltott.

Sárga villogó(narancs)arra figyelmeztet, hogy a kocsival dolgoznak, óvatosan érdemes kikerülni, például kukásnál számítani kell takarásból felbukkanó munkásra.

Csomagszállító furgonnál nem kötelező, engedélyhez kötött a használata mivel az áruszállító furgon nem minősül a jogszabályban meghatározott munkagépnek, munkáját lehúzódva is eltudja végezni, tehát szabályszerű megállással vagy várakozással.

2021. dec. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A válasz így helyes, csak nem csomagszállítást, hanem csomagosztást kérdez. Gondolom, valami karácsonyi önkormányzati dolog, vagy hasonló alkalmi tevékenység.

Ha nem teljesen belátható a helyzet, és nem lehet egyértelműen lehúzódni a padkára (pl. járdaszegély miatt), én ilyen helyen a megállás ideje alatt jobbra indexelnék abból a célból, hogy a mögöttem érkező ne gondolja, hogy forgalmi okból álltam meg, hanem kerüljön ki.

2021. dec. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!