Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hol voltak az országban...

Hol voltak az országban nagyobb útfelújítások? Milyen települések között?

Figyelt kérdés
Szerintetek most több utat újítanak fel, mint 10-20 éve? És a minőségükkel elégedettek vagytok?

2021. dec. 19. 13:32
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

"Van, ahol jól megcsinálják. Szoktam látni olyat is. Szóval ne általánosítsunk"


De általánosítsunk: szerinted általánosságban akkor jók az utak vagy sz@rok? Szerintem és a Magyar Közút kátyúadatbázisa szerint is sz@rok :D


"nem is tudom mit várunk, ezek a munkások minimálbérért dolgoznak és kemény fizikai munka, nem csoda, hogy nem végeznek normális munkát"


Ha én nem végzem el rendesen a munkámat akkor a főnököm elbocsájt. Nálatok nem így megy? :D


Én nem a melósokat hibáztatom, szerintem az egész rendszer rossz a tetejétől az aljáig.

2021. dec. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
36%

Ugyan több útfelújítást látok, de ez simán lehet véletlen. Ám az tuti, hogy ezzel együtt is siralmas a honi közutak általános állapota.


Eleve nagyon hiányzik a valóban erezhető ütemű gyorsforgalmi hálózatbővítésen túl egy közlekedésbiztonsági infrastrukturális fejlesztési program, ami főleg a közlekedesbiztonsagi szempontból kritikus hibák megszüntetését célozná. Ugyanis most inkább a politikai lobbierőn múlik, hol újítják fel az utat - példaul az emlitett Paks környéki utak hiába voltak reszben felújításra szorulók, azért országos összevetésben lett volna súrgősebb feladat, ahol pl a 4-es útról ismertetett "átdobós" burkolato hibákat kellene sürgősen megszüntetni.

2021. dec. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
0%
Az ország méretéhez képest így is baromi jól áll autópályák tekintetében. És általánosságban sem nagyon lehet panaszkodni az utakra. Dehát mindig csak a sírás.
2021. dec. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

"Az ország méretéhez képest így is baromi jól áll autópályák tekintetében."


Az autópályák burkolatának élettartama 10 év ( beton esetén 30-35 ), ilyen időközönként teljes burkolatcserés felújítást kell végrehajtani. Meséld el nekem, hogy az M1, M3, M7 triumvirátuson mikor volt utoljára teljes burkolatcserés felújítás. Nekem nem rémlik, hogy lett volna.


"És általánosságban sem nagyon lehet panaszkodni az utakra."

Azért szerintem lehet ám :D

2021. dec. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
13: nagyon jó, ha Budapestről vagy Budapestre mész. Próbálj meg eljutni Szombathelyről Pécsre vagy Pécsről Szegedre vagy Szegedről Debrecenbe orbitális kerülő nélkül...
2021. dec. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

15ös

Igen, ebben igazad van, de ezt már 100-150 évvel ezelőtt elkúrták, hogy ennyire Budapest centrikusra építettek abszolút mindent.

2021. dec. 19. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
51%

"most inkább a politikai lobbierőn múlik, hol újítják fel az utat"


És ez a világon mindenhol így van... Mit gondolsz Ausztriában és Németországban ki fizette ki az elmúlt 10 évben felújított útszakaszokat? Az Európai Unio, azaz az EU-s polgárok. Igen, ebbe Magyarország is beletartozik.

2021. dec. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
36%
Heves megyében amerre járok, idén megcsinálták Gyöngyöstől nyugatra nem tudom meddig, Vámosgyörktől délre vagy 2 km-t a megyehatárig, és 2-3 éve a 3-as utat Hatvantól Gyöngyösig. Előtte utoljára 12-20 éve csinálták a többi utat, akkoriban szinte mindent megcsináltak. A legtöbb mostanra már folt hátán folt, pl. a 3-as út egy tíz km-es részén már nem nagyon látni az eredeti aszfaltot. (Ezt a részt 20 éve csinálták.)
2021. dec. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!