Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kétirányú főútvonal, balra...

Kétirányú főútvonal, balra kanyarodás. Mit csináltam rosszul? Többi lent.

Figyelt kérdés

Kétirányú főútvonalon haladtam, balra kanyarodáshoz készültem a balra kanyarodó sávból. Nem közlekedési lámpa irányítja a forgalmat, csak a közlekedési szabályok. Jelen esetben a kanyarodás szabálya a fontos. A betorkolló útról érkezőknek meg számunkra elsőbbséget kell adniuk. Láttam, hogy szemből jönnek autók és nem tudtam felmérni, mekkora sebességgel jönnek. Valamennyire az előttem lévő autók is takarták őket, mivel az út egy kicsit jobbra kanyarodik. Ezért mivel nem éreztem biztonságosnak a manővert, kanyarodás előtt megálltam a sávomban. Mikor láttam, hogy a szembejövők félreállnak az út mellett, akkor indultam el. És az oktató szólt, hogy ezért megbuktatnának a vizsgán vagy a mögöttem jövő belém ütközne hátulról. Merthogy szerinte egyértelműen lehetett látni, mit akarnak.


Most ha én nem vagyok biztos a dolgomban és úgy mérem fel, hogy a manővert nem tudom biztonságosan végrehajtani, akkor miért hajtanék bele a kereszteződésbe? Az lenne a rosszabb eset, mert akkor meg oldalról jöhetnének belém nagyobb sebességgel. Én meg szeretnék épségben hazaérni.


Mit gondoltok?



2022. jan. 9. 09:00
 1/8 A kérdező kommentje:
Előttem nem volt senki, balra kanyarodó, én voltam az első. De az út kanyarodása miatt meg az előttem lévő, egyenesen haladók miatt is egy kicsit takarásban voltak a szemből jövők én meg azt láttam, hogy jönnek szemből olyan távolságban, ami mellett nem biztonságos a manőver. A szemben lévő zebrán meg nem ment át senki, ezért biztos voltam benne, hogy ott nem áll meg. Szóval nem akartam egy legalább 50 km/h-val haladó elé kikanyarodni. De aztán végül az úttest szélén félreállt.
2022. jan. 9. 09:07
 2/8 A kérdező kommentje:
A mellettem lévő sávban tovább egyenesen egy kamion ment.
2022. jan. 9. 09:09
 3/8 anonim ***** válasza:
92%
Általános probléma, nincs rá jó válasz. Az oktatóknak/vizsgabiztosoknak van egy elképzelése, vagy "ingerküszöbe" és ahhoz igazodni kell. Hogy lehet ehhez igazodni? Kb. sehogy, hiszen senki sem gondolatolvasó.
2022. jan. 9. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, főúton hova állt félre a szemből jövő az úttest szélén? Van ott valami parkoló? Irányjelzett jobbra, hogy félre fog állni? Linkeld már be a helyet!
2022. jan. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
82%
#4 Városon belül sokszor előfordul, hogy a szélső sáv megállósávként van használva, ez nálunk is sokáig így volt, aztán pár éve az útfelújításnál már eleve úgy alakították ki azt a részt, hogy ott a külső sáv már jogilag is leállósávként került felfestésre (előtte rendes közlekedősáv volt, csak leszarták a rendőrök, hogy végig állnak az autók).
2022. jan. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezt látni kellett volna, hogy biztosat mondjak, de neked adok igazat; ha nem érzed biztonságosnak a menővert, inkább állj meg, várj.

Azt magyarázni, hogy hátulról beléd jöhetnek ezért, baromság. Ilyen erővel soha ne lassíts...

2022. jan. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 MGéza ***** válasza:
88%

Az oktatód egyrészt hülyeséget mondott mert kanyarodáshoz készülve, forgalmi okból álltál meg, ezt a mögötted lévőnek is látnia kell, miért menne beléd? A szemből érkezőknél sem világos a szitu:

Villoghat jobbra azért mert oda akar bekanyarodni(elsőbbség neki) vagy mert meg akar állni. Szemből nem látod hogy fékez, csak az irányjelzőt meg esetleg hogy az út széle felé kormányoz, minek indulnál meg, amíg nem vagy biztos a szándékában?

2022. jan. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Erről így látatlanban nem lehet semmit mondani. Lehet hogy valóban indokolt volt a forgalmi okból történő megállás, de az is lehet hogy a szembejövők fényévekre voltak és ha nem állnak félre, akkor is hússzor be tudott volna kanyarodni a kérdező mire odaérnek. Az hogy hátulról neki mennek valóban orbitális baromság, de ettől függetlenül még lehet teljesen indokolatlan a megállás.

Persze, ha valaki bizonytalan inkább menjen biztosra és álljon meg - de a forgalmi vizsgán van egy határ, amikor már az indokolatlan "biztosra menésért" megbuktatják, teljesen jogosan.

2022. jan. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!