Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Első egyedüli vezetésemnél...

Első egyedüli vezetésemnél nagykn gáz, ha elfelejtettem egy kanyarodási szabályt és inkább magam mellé engedtem egy járművet?

Figyelt kérdés
Elfelejtettem, hogy ha szemből jön valami és balra akarok kanyarodni főútról kis utcára, akkor nekem van elsőbbségem, mert hirtelen azt hittem annak, aki jobbra kisívben kanyarodik. Pár mp-t vártam, aztán inkább elengedtem a kamiont, hogy ne legyen baleset. Nagyon gáz?

2021. okt. 22. 07:38
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:

Magam elé engedtem*

Elnézést, valamiért az autocorrect átírta

2021. okt. 22. 07:39
 2/26 A kérdező kommentje:
Nem lehet, hogy amúgy én csináltam jól, csak megtévesztett, hogy a sofőr sokáig állt egyhelyben?
2021. okt. 22. 07:42
 3/26 anonim ***** válasza:
39%
Ha szemből jött a kamion, akkor ő is főúton haladt nem? Hisz ugyanazon jött, mint te.
2021. okt. 22. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
76%
Elsőbbségi szabályokat azért nem ártana már tudnod jogsival a kezedben. A leírásod alapján a kamionosnak volt elsőbbsége.
2021. okt. 22. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
4es tudom a szabályokat, csak valamiért leblokkoltam, mert új volt az egész. Olyan volt, mintha rám várnának, pedig nem nekem volt elsőbbségem. Azért tettem fel csak a kérdést, hogy biztosra menjek.
2021. okt. 22. 07:46
 6/26 anonim ***** válasza:
88%

De a kérdésedben nem ezt írtad:


"Elfelejtettem, hogy ha szemből jön valami és balra akarok kanyarodni főútról kis utcára, akkor nekem van elsőbbségem, mert hirtelen azt hittem annak, aki jobbra kisívben kanyarodik."


Nem, nem neked van elsőbbséged, hanem aki szemből kis ívben lemegy jobbra. Feltételezem a kamionos csak azért várt, hátha bemész és akkor nagyobb ívet tud venni.

2021. okt. 22. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
65%

Gondjaid vannak az alapvető elsőbbségi szabályokkal.

Nem tudom, így hogy a francba kaphattál jogsit. Sürgősen nézd át a szabályokat, mert így közveszélyes vagy.

Pl.:

[link]

2021. okt. 22. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Kédezték privátban lány vagyok e. Nem tudom ez fontos e, de igen
2021. okt. 22. 08:19
 9/26 A kérdező kommentje:

6-os viszont ilyenkor mi a teendő? Én a szabályokat követtem és nem láttam jelzést tőle pláne nem sötétben. Ha meg bemegyek és ő is az is rossz.

Amúgy nem egyből kezdtem el vezetni jogsi letétele utan

2021. okt. 22. 08:24
 10/26 anonim ***** válasza:
39%
Elfelejtetted, hogy balra kanyarodva neked van elsőbbséged? Huhh. Rettenetesen gyönge trollkodás.
2021. okt. 22. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!