Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Elvehetik a jogsim amiért...

Elvehetik a jogsim amiért átmentem a piroson mert jött a mentő?

Figyelt kérdés

Busszal voltam a belső sávban , első voltam a lámpánál, jött a mentő, láttam, hogy mindenki össze vissza tekergeti a kocsiját, gondoltam ha én azzal , hogy átmegyek a piroson akkor megkönnyíthetem a mentő dolgát, így is lett, felszabadult helyre ment már autós a külső sávból és jobbra el is ment a mentő, de láttam, hogy fotózták a buszt szemből, ha feljelent mert piroson mentem át azért nagyon kikapok? Ilyenkor nem ez, igaz-e?

Nem vagyok az a tipik sofőr, sehova sem voltam jó, sikerűlt a jogsi valahogy aztán most meg felvett ez a buszos cég mert annyira nincs ember, nekem meg jó ez mert jól fizet és nincs 3 műszak.


2022. jan. 14. 23:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem ilyen esetben áthaladhatsz a piros jelzésen, ha csak igy tudod biztósítani a megkülönböztető jelzéssel haladó gépjármű szabad elhaladását.
2022. jan. 14. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
50%

Érdekes helyzet, mert ha nem engeded el akkor az a baj, ha meg átmész a piroson az a baj.


Egyébként mindkét esetben megbüntethetnek.

2022. jan. 14. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
82%
Pontosan nem tudom hogy mondja a jogszabály de szerintem ne félj,biztosan kivételt jelent a mentő elengedése ilyen szempontból.Nekem is volt hogy át kellett menni a pirosom jobbra mert amúgy átment volna rajtam a mentő,természetesen nem lett semmi bár valószínűleg senki sem vette fel
2022. jan. 15. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
87%
Az, hogy átmész a piroson alapvetően sem jogsi elvétellel jár, ha meg ráadásul csak azért mentél át, hogy elengedd a mentőt, jó eséllyel nem lesz következménye. Aki meg lefotózott egy ilyen szituációt és fel is jelentene vele, annak a kormányba verném bele a fejét.
2022. jan. 15. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
91%
Ez az a tipikus helyzet, mikor két rossz lehetőség közül választhatsz. Elvileg nem kéne hogy megbüntessenek, a jogsidat meg egy piroson való áthaladásért nem veszik el kapásból ha súlyosabb tényállás nem valósul meg, ebben a helyzetben meg különösen. Nem tudom milyen kamera vett fel, de ha automatán működik, akkor lehet hogy kapod majd a bírságot, és utána lehet levelezgetni velük az idők végezetéig. Kérdéses, hogy hogyan tudod majd utólag bizonyítani, hogy a mentő miatt mentél bele a pirosba. Nem tudom, hogy az ilyen helyzeteket képes-e kiszűrni a rendszer.
2022. jan. 15. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
87%
Nem állítom, hogy a KRESZ explicite leírja, de KRESZ tankőnyvekben egészen biztosan láttam leírva, hogy ilyen esetben fokozott óvatossággal és másokat nem veszélyeztetve behajthatunk a kereszteződésbe a forgalomirányító lámpa tiltó jelzése ellenére is.
2022. jan. 15. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
34%

Az a baj hogy könnyű kiragadni a pillanatot mikor behajtasz a pirosba, ma már minden suttyónak van fedélzeti kamerája, és sokan 100%ban rosszindulatból használják, mert ugye levágni a mentős részt, majd beküldeni a felvételt nem tart semmiből.

Jogsit elvenni mondjuk nem fognak, de egy komolyabb pénzlehúzásra számíthatsz.


Én speciel az ilyen önkéntes rendőrködő, videóbeküldős kreténeket ivartalaníttatnám.

2022. jan. 15. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
21%
Ez a kérdés után én elvenném tőled a jogosítványt. Nem azért, mert átmentél a piroson, hanem, mert nem tudtad, miért. Oktatáson biztos mondták neked, hogy ne menj le az útról, ne menj fel a járdára, mert azért egyből bukás jár. De mi van akkor, ha szűk úton jönnek szemből és nem fértek el egymás mellett? Tolatásbiztosító személyt kérsz és visszatolsz 2 km-t? Nem, letekered jobbra a kormányt és biztonságos mértékben lehúzódsz, hogy ne üss el senkit, a jármű se boruljon az árokba és szépen elhaladtok egymás mellett.
2022. jan. 15. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
73%

3. " amúgy átment volna rajtam a mentő,"

A mentő sem mehet át rajtad.

Sőt ő is csak úgy mehet át a piroson hogy nem vaszélyezteti mások épségét, egészségét és erről köteles meggyőződni.

2022. jan. 15. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
85%
Nézzél mentős vonulós videókat. Mindenki így cselekszik, mint te. Ez a helyes hozzáállás. Akkor lennél bajban, ha a menővereddel balesetet okozol.
2022. jan. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!