Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Privát buszjárat megállóhely?

Privát buszjárat megállóhely?

Figyelt kérdés
Egy céges busz megállhat bárhol utasok le- és felszállása idejére? Ez ugye már díj ellenében végzett személyszállítás, nincs erre valami külön szabály, hogy nem akadályozhatja a forgalmat utascsere alatt vagy ilyesmi?

2022. jan. 19. 12:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
10%
munkásbuszok ott állnak meg ahol akarnak , az én kapubejárómat különösen kedvelik .
2022. jan. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%

Ha nincs megállási tilalom az adott helyen, akkor ott az utasok ki- és beszállásának idejére megállhat. Sőt, ha a várakozást sem tiltja semmi, akkor utascsere után is kedvére ácsoroghat ott.


Ezek a tilalmak szabályból vagy táblából következhetnek.


Fontos, hogy csak azért, mert egy forgalmas úton nem szokás megállni, a megállás még lehet teljesen szabályos. (Sok forgalmas útszakaszon csak a logika és a józan ész okán nem szoktak megállni, parkolni.)

2022. jan. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Alapvetően buszmeállókhoz szokás igazítani a menetrendet, nem fognak mindenkit a házuk előtt felvenni, de ha neked messze van megállója, de van közelebb is fel tudna venni, akkor a személyzeti osztályon tudsz szólni, és módosítják a menetrendet.
2022. jan. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

#2: Tehát szabályos, ha egy utca forgalmát rendszeresen a blokkolják a buszok, amíg lekászálódnak az utasok, átbandukolnak a busz előtt a zebrán?

Nem voltam egyértelmű, Budapest, egyirányú utca végén a kereszteződés és a zebra előtt állnak meg, a parkoló autók mellett direkt úgy, hogy ne férj el (így elsők a következő lámpánál) egy forgalmas budai csomópont mellékutcájában

2022. jan. 19. 13:59
 5/11 A kérdező kommentje:
#3: Nem erről van szó, én vagyok a "szenvedő" fél, sok más autóssal, akik várakoznak a szűk egyirányú utcában, míg a céges buszok lepakolják az utasokat. Egyébként valami szolgáltatóközpontból szállítanak, szóval nem a napi 2 kör van, mint egy gyár esetén, hanem pár percenként járnak a frekventált idősávokban. A kérdés Kresz oldalról érdekes számomra igazából, hogy szabályos-e személyszállítás esetén így megállni (más területeken is meg van különböztetve a személyszállítás a sima autózástól)
2022. jan. 19. 14:05
 6/11 anonim ***** válasza:
78%

A menetrend szerint közlekedő buszoknak sem tiltja sem a megállást, sem a várakozást (fel- és leszálláshoz) a kialakított buszmegállón kívül a KRESZ, vagy más jogszabály.

Ezt a közlekedési társaság szabályozza, mert a kialakított megállóban biztonságosabb körülmények közt lehet fel- és leszállni, mint ha akárhol megállna ilyen célból; a jegy- és bérletár pedig tartalmaz utasbiztosítást is. És hát menetrend is van.


Messze nem az egyetlen a mi falunk, ahol keskeny az úttest, mellette van útpadkaként kb. 30 cm földes, füves, ha úgy adódik, sáros sáv, aztán jön az 1 méter széles gyalogjárda és aztán házfal. Buszmegálló öblöt nem lehet kialakítani. A megállótábla a buszmegálló; megáll az úttesten a busz, a járda széléig húzódik félre, hogy ne esetleg vizes fűre, sáros földre kelljen lelépniük a leszállóknak. Szépen várakozás van mögötte, akkor is, ha éppen nem látni szembejövőt, mert nem sokkal előtte beláthatatlan kanyar van.


Az iskolásokat, illetve óvodásokat több fordulóval szállító kisbusz meg – éppen forgalmas időszakokban – pláne csinál útblokkolást. Ugyanis: tilos a „Gyermekszállítás” táblával megjelölt autóbuszt kikerülni, valamint mellette a szembe jövő forgalomnak elhaladni, ha az párhuzamos közlekedésre nem alkalmas úttesten áll és a gyermekek be- és kiszállását a vezető az autóbusz mindkét oldali első és hátsó irányjelzőjének egyidejű működtetésével jelzi. Hát a falunk, és a környékbeli falvak útteste legfeljebb kerékpárosok párhuzamos közlekedésére alkalmas, ha egymást szorosan átkarolva bicikliznek.


Igazad van, többféleképp meg van különböztetve a személyszállítás a sima autózástól. Úgy, hogy nem egy esetben előnyt élveznek.

2022. jan. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
80%
A mi városunkban is van olyan megálló, ahol nincs kialakítva buszöböl, ráadásul kicsit eltolva, de az út mindkét oldalán. Sajnos nincs mit tenni, meg kell várnunk míg az utasok le és felszállnak és elindul a busz. Szerintem kitudnának alakítani az egyik oldalon egy normális buszmegállót, de inkább másra szúrták el a pénzt.
2022. jan. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
#6,7: Köszönöm, szóval azt csinálnak amit akarnak... De pont az a lényeg, hogy nem megállóhely, tehát nincs sem öböl (jogos a korábbi nem lehet mindenhol), és megálló tábla sem. Ez nem egy nyílt forgalmú járat. Egy ipari park/szolgáltatóközpont járata, sem járatszám, sem vonalmegjelölés semmi. És úgy kb az út közepén áll meg, ahol neki kényelmes. Persze lenne 30 méterre hely, meg autóbuszöböl (oda lehet nem állhat be egyébként, ezt nem tudom)
2022. jan. 20. 07:11
 9/11 anonim ***** válasza:
67%

Bizonyára nem használhatja a közösségi közlekedés járatai számára kialakított megállót.

Nem ismerem a pontos körülményeket, helyet, de lehet, hogy azért áll meg középen, meggátolva, hogy elhajtson mellette autó, mert ezzel a leszállók épségét védi.

Ha nem tudod elfogadni a helyzetet, akkor hívd a rendőrséget. Aztán vagy tetszésedre, vagy nem tetszésedre szolgáló eredmény lesz.

Itt hiába méltatlankodsz, és hiába ír bárki bármit, attól még ott minden ugyanúgy folytatódik. Akkor is, ha netán halálbiztosan szabálytalan, amit tesz a buszvezető.

Én, 51 évnyi vezetési tapasztalattal, ilyesmit, elfogadóan kezelek; úgy állok hozzá, hogy bizonyára okkal teszi, akár rájövök, hogy mi az ok, akár nem. Egyébként is, miért törjem a fejem olyasmin, amit más már kitalált? Vannak helyzetek, amikor éppen baleset elkerülése érdekében célszerűbb a tudatos szabályszegés, mint a szabályosság. Persze nem tudhatom, hogy az esetedben mi a pontos helyzet, mi az ok.

Nem vagyok a helyedben, nem tudom, mekkora kellemetlenséget okoz neked; veled szemben is elfogadó vagyok, megértem, ha elfogadhatatlannak tartod.

Az viszont biztos, hogy ha változtatni akarsz, akkor neked kell cselekedned.

2022. jan. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

#9: Pusztán kíváncsiság. És fura, hogy ez napi jó sok járat egy forgalmas kereszteződésben és így "rendben van". Alapvetően nincs vele sok probléma, én ilyenért nem fogok rendőrt hívni, mert minek... 1 sofőr van az összes busz közül, aki egy tajparaszt, de az az ütnivaló fajta. De nyilván ennek a legkevesebb köze van a megállás mikéntjéhez. A többi sofőr átlagautósként közlekedik leszámítva az utascserét.


"éppen baleset elkerülése érdekében célszerűbb a tudatos szabályszegés, mint a szabályosság" Az összes notorius szabályszegő egyik standard kifogása a beteg anyós és az éppen szülő feleség mellett :D

2022. jan. 20. 13:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!