Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Privát buszjárat megállóhely?

Privát buszjárat megállóhely?

Figyelt kérdés
Egy céges busz megállhat bárhol utasok le- és felszállása idejére? Ez ugye már díj ellenében végzett személyszállítás, nincs erre valami külön szabály, hogy nem akadályozhatja a forgalmat utascsere alatt vagy ilyesmi?

2022. jan. 19. 12:57
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Megítélhetsz, de 1970. december 19-től van „B” kategóriás vezetői engedélyem, azóta folyamatosan vezetek, „C” kategóriám is van, igaz, azt csak néhány évig használtam. Több autó kilométerórája mutatott már miattam régi típusoknál százezer, későbbieknél többszázezer km-t, mivel vállalati autókat is sokat vezettem, megbecsülni sem tudom milyen távot és mennyi időt jelent ez, de még nem kaptam pénzbírságot, és ütközésem sem volt.

És bizony voltak, ha szükség lesz rá, akkor lesznek is tudatos szabályszegéseim. Ha elfogadhatónak tartod, ha nem.

Néhány hónapja volt, hogy bőven fékúton belül Állj! Elsőbbségadás kötelező táblát figyelmen kívül hagyva, viszonylag lassan kikanyarodott elém egy kisteherautó. Ha nem hajtottam volna a szembejövő forgalom kanyarodó sávjába, majd nem záróvonalat átlépve tértem volna vissza a menetirány szerinti jobboldalra, nem sokkal egy érkező szembejövő teherautó előtt, akkor lehet, hogy már nem élnék.

És néhány éve, bizony, több szabályt is megszegve, leginkább a sebességhatárra vonatkozót, a szomszéd kislányt vittem a kétségbeesett anyukájával a mentővel való találkozásig. A mentőorvosnő nem zárta ki, hogy azon a kb. 5 percen múlt az élete, amíg ők a házukig értek volna. Idegörlő közel 20 percbe telt, míg egyáltalán olyan állapotba hozták, hogy elindulhattak vele. Azóta második születésnapjaként ünnepli a családjuk annak a napnak az évfordulóját, amire mindig meghívnak. Az udvaron nemegyszer hallva a nevetését, azt sem bánnám, ha elvették volna miatta a jogosítványom.

Annyi, hogy vállalom a felelősséget. Rendőri intézkedés esetén nem vitatnám a szabályszegést; a tekintetben nem mentség.

Nem felelőtlen hebehurgyaságból írtam az előző válaszomban, amit idéztél, és nem csak ennyi esetem volt.

2022. jan. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!