Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kezdő söfőr vagyok friss...

Kezdő söfőr vagyok friss jogsival mit ajánlotok mit hogy csinálják hogy még jobb legyek hogy hamarabb bele jöjek a vezetésben?

Figyelt kérdés

2022. jan. 20. 20:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorolni, ez az egyetlen módja.
2022. jan. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%
Menni, minél többet és egyre hosszabb utakra - más megoldás nincs, csak a gyakorlás
2022. jan. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Menni kell sokszor, ráadásnak lehetőleg ne ugyan azon az útvonalon.
2022. jan. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 MGéza ***** válasza:
100%
Sűrűn próbáld használni a jogosítványodat. Ha teheted, mindenhová saját kocsiddal menj, ne hagy magad elvitetni azzal az indokkal, hogy te még kezdő vagy. Nekem is mostanában lesz meg, hasonlóképp tervezem. Ha viszont hagyod magad utaztatni, akkor nem lesz(jó értelemben vett) rutinod sem.
2022. jan. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
79%
Mind a vezetést, mind a helyesírást ajánlanám gyakorlásra, mindkettő képességed fejlődni fog.
2022. jan. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorlás és óvatosság, semmi meggondolatlanság. Mindig csak akkora sebességgel menj, hogy uralni tudd a kocsit, akkor is, ha "tolnak hátúlról". Fokozottan figyelj a követési távolságra legalább a 2másodperces szabály alapján, de inkább legyen nagyobb.

Az elején érdemes kis forgalmú helyeken közlekedni, hogy legyen időd ráérezni az autóra.

A lényeg hogy ne menjél neki senkinek/semminek.

2022. jan. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
91%

Vezess minél többet. Én azt is tanácsolnám, hogy egyedül, mert akkor nem pofázik bele senki az anyósülésről (persze ez lehet hasznos, ha valakinek erre van igénye, de engem pl. kezdőként nagyon idegesített).

És #5 jól mondja, a helyesírást sem ártana gyakorolni.

2022. jan. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
47%

Boltba mondjuk vezess te, meg én ajánlom azokat az úti vonalakat amiket már ismersz, mert szüleiddel sokat jártok arra. Legyen melletted egy tapasztalt sofőr is (szülők) :)

Utána már gyerek játék lesz

2022. jan. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

8-as: ha "tapasztalt soförrel" jár, akkor soha nem tanul meg egyedül vezetni, legfeljebb teljesen elmegy a kedve töle.

Az, hogy megkapta a jogosítványt, azt jelenti, hogy EGYEDÜL vezethet a forgalomban, és csak akkor lesz kellöen rutinos, ha egyedül vezet.

2022. jan. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
#9es friss jogsival inkább vezessen tapasztalt sofőr mellet. Ugyanúgy ő vezet de mégis van egy biztonság érzet, hogy bármi van ő tud segíteni. Nem azt írtam, hogy örökké legyen így, csak amíg nem maga biztos :) nem mindenki ugyan olyan. 30 órával mentem át és amint a kezembe volt a papír, egyedul vezettem melóba ami nem volt közel. De ez nem azt jelenti, hogy mindenkinek ezt kell tenni, még ha úgy érzi, hogy kell idő mire belejön az egyedüli vezetésben :D
2022. jan. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!