Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ennek a jobb oldali lámpának...

Ennek a jobb oldali lámpának mi értelme van?

Figyelt kérdés

Ezen a helyen úgyse szabad megállni, a sárga csíkozásból adódóan. De ha valaki véletlenül ottragad, akkor meg látja, hogy az előtte álló 1-2 jármű áll vagy elindul. Ha esetleg egy magas teherautótól a lámpát nem látja.

[link]


2021. szept. 17. 10:28
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
82%

Márpedig szerintem azért van ott, hogy ha nagyon elől áll az autó, akkor is lásson egy lámpát, mikor indulhat. Forgalomban nem igazán hivatkozhatsz más járművezetőkre, mert azok akár szabálytalanok is lehetnek.

Emlékszem, volt egyszer egy olyan eset, hogy útfelújítás miatt lámpa volt kihelyezve az útra. Én kitettem az irányjelzőt balra, és be is fordultam a lámpával szemközti mellékutcába, a mögöttem lévő meg azt hitte, simán elindultam a piros jelzésen, és ő ment tovább egyenesen :DD

2021. szept. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
66%
Hogy mindenképp lásd a lámpát. Itt sok sáv van, sok teherautó, busz jár erre, így könnyen kitakarhatják a látómeződből a többi lámpát.
2021. szept. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Nagyon elöl? Mihez képest?

Ha a sárga csíkozott részen állsz meg neadjisten, akkor két eset lehet:

- állnak előtted más járművek, nem tudsz előbbre menni, akármit mutat ez a lámpa

- elhaladnak az előtted állók, akkor meg előre tudsz menni a megállás helyét jelző vonalig, és látod az ott lévő, rád vonatkozó lámpákat.

2021. szept. 17. 10:55
 4/23 anonim ***** válasza:
61%

Ez azoknak szól, akik a megállás helyét jelző vonalon állva már nem látják a fejük feletti lámpát. Ezekkel működik egyszerre.

Bent állsz a középsőben, balra egy teherautó, jobbra egy busz, emiatt egyik alacsonyabban lévő lámpát sem látod, a fejed fölött lévő meg ki van takarva, mert nem üvegtetejű autód van.

[link]

Na ezért van ott az a lámpa.

2021. szept. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
71%
Az a baj a jogosítvánnyal, hogy csak a nyolc általános meglétét lehet ellenőrizni, a józan paraszti észét nem. Pedig ennek hiányában nem engednék senkit a volán közelébe.
2021. szept. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

4

Na, ahonnan linkeltél, ott pont nem szabad megállni, ami értelmetlenné teszi az egész hsz-odat. Mint írtam korábban is, az a sárga vonalazás azt jelenti, hogy ott nem állhatsz meg.

Még itt sem szabad megállni, ahonnan én linkelek, mert pont a vonalról nem működik a linkelés, de már innen is látni a lámpát a létező leglaposabb autóból is:

[link]

Épp a mindenképpeni láthatóság miatt nem az úttestre merőlegesen helyezték el a lámpatartó szerkezetet, hanem előrenyúlva, hogy mindenféle autóból látható legyen:

[link]

2021. szept. 17. 11:40
 7/23 anonim ***** válasza:
60%
Kérdező: nem tudsz ettől elszakadni, hogy a sárga vonalon nem szabad megállni? :D Nem szabad, és? Ha mégis úgy alakult, hogy a sárga vonalon maradt, esetleg bármi egyéb okból nem látja a lámpát, az már dögöljön meg? :D
2021. szept. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Hát ha megáll a sárga vonalon bárhol úgy, hogy nem állnak előtte, akkor igen, dögöljön meg. :)

A sárga vonalon maradni alapból akkor szokás, ha állnak előtte. Akkor meg úgyse tud továbbmenni.

A kérdés kiírásakor egyébként arra gondoltam, hogy a kérdéses lámpa a következő lámpának az ismétlője, aminek a megállást jelző vonala nagyjából két autónyira van tőle. Akkor is hülyeség lenne, de legalább balesetveszélyes nem.

De hogy egy kereszteződés UTÁN legyen az adott kereszteződésre vonatkozó lámpa, az legalábbis baromság. Szerintem semmilyen szabályozásnak nem felel meg.

2021. szept. 17. 11:56
 9/23 anonim ***** válasza:
53%

Csak szerinted baromság, és az autópályán mindeki szembe jön, a sok hülyéje.

Általánosan elterjedt a kereszteződés után ismételni a lámpát, mert a közlekedési jelzőlámpákat a normális embereknek tervezik, és nem a hozzád hasonló hihetetlen ostoba, értetlen, de legalább makacs és agresszív emberszabásúaknak.

Tessék:

[link]

Tessék, még egy, ott középen az a balógatott lámpa:

[link]


De az igazolást köszi: újabb élő példája vagy annak, hogy a tudás, ismeret, és az ego fodítottan arányos.

2021. szept. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
44%
Semmi értelme nincs a jelenlegi forgalmi helyzetben, HA ugyanazt mutatja mint a következő. Viszont ha ez hamarabb vált pirosra és a magasoszlopon levővel együtt vált, akkor pont azt akadályozza meg, hogy az első beleinduljon és beragadjon a kereszteződésbe. Egyébként fölösleges, csakhát ugye a pestiek...
2021. szept. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!