Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Az idegbeteg sofőrök legalább...

Az idegbeteg sofőrök legalább havazáskor miért nem tudják visszafogni a vérüket?

Figyelt kérdés
Megyek főúton, tiszta havas az egész fel sincs szórva csak két keréknyom van. Nem akartam megcsúszni így be álltam 60-as tempóra. Látom mögöttem jön valaki, egyre közelebb ér. Mikor mögém ér villog párat majd el kezd tolni. Így megyünk pár percig majd nagy gázzal meg előz, ahogy sorolna vissza elém kicsúszik és be az árokba. Persze megálltam segíteni meg minden, de akkor sem értem, miért mennek ennyire idegbetegen ilyen időben?

2022. jan. 22. 08:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Miert nem kérdezted meg tőle?
2022. jan. 22. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk havas, jeges úton 60km/h is relatív gyorshajtásnak minősül.


Ugyanennyivel ugyanilyen körülmények között pördültem már meg autóval.

Nem előztem, nem rángattam a kormányt, csak tartottam egyenesen, aztán a következő pillanatban már arra lettem figyelmes, hogy keresztben csúszok előre.


Gondolom aki téged megelőzött, annak volt valami olyan célja, hogy csússzon meg alatta az autó és akkor driftel egyet, mint a halálos iramban, csak nem jött neki ki a lépés.

2022. jan. 22. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
#4 Nemhiszem, szimplán csak nem jutott el a tudatáig hogy bizony tél van, hó van sé síkosság is van.
2022. jan. 22. 09:14
 4/10 anonim ***** válasza:
22%
Mert aki nem tud hóban vezetni az ne vezessen. Nincs lefagyva a hó, simán lehet menni. De nekem nagyon felcseszi az agyam mikor leesik 2 hópehely és valaki 60 tötyög az úton. Közben a többiek meg próbálják megelőzni, ami sokkal veszélyesebb
2022. jan. 22. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
#5 Érdekes módon annyira nem csúszik hogy sikerült megpördülnie meg az árokban landolnia. Persze lehet 90-el is menni, viszont ott nagyobb az esély a hasonló mutatványra.
2022. jan. 22. 10:19
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nincs rendes tél, így a legtöbb embernek nincs normális téli rutinja. Azt hiszik, hogy nagyon ügyesek, aztán amikor hirtelen manőverezésre van szükség, akkor jön a pofára esés. Szerencsére ezúttal csak saját magát törte össze.

Remélhetőleg tanult az esetből.

2022. jan. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
41%

#6 Nézd meg st22laci videóját, ahogy 80-al szlalomozik az angolok között a hóban kamionnal. A balfsz angolok meg 10-el tötymörögnek, mert annyi eszük nincs, hogy egy téli gumit feltegyenek.


Az a videó is megér egy misét :D

2022. jan. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
94%

Sajnos vannak ilyen sofőrök. Én is tapasztaltam hasonlót pont karácsonykor. Épp hazafelé tartottam nagy hófúvások közepette. Akkor először ónos eső esett, utána rá a hó. Én 50-el úgy csúszkáltam mint a k.rva élet, erre az egyik pillanatban valaki 100-al megelőzött. Egy perc múlva összefutottam vele, természetesen az árokba volt belecsúszva.


A 4-es hozzászóló elmélete akkor lenne helyén való ha versenypályán lenne ahol mindenki tudja mi a dolga. Hiába vagy profi, más könnyen bajba sodorhat. Jobb felvenni inkább a forgalom ritmusát és ahhoz alkalmazkodni. Az egyéni játszmák nem szoktak jól elsülni az esetek túlnyomó többségében.

2022. jan. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
54%
Tegnap egy p-s rendszámú kocsi 40-45 km/h vészvillogóval ment az M1-en a hóesésben…gondolom, nyári gumija volt
2022. jan. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

A friss hótól nem kell félni az tapad.

Akkor van baj, ha az a széthordott vizes latyakos sz*r megfagy......

2022. ápr. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!