Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Nyugtatók szedése mellett B...

Nyugtatók szedése mellett B kategóriás jogosítványt meg lehet szerezni?

Figyelt kérdés

Egészségi alkalmasságon nem kizáró ok?

Elég régóta 6-7éve szedek frontint, valamint néha elalvás előtt altatókat. Ezeket mind orvosi javallatra. Ez nem kizáró ok jogosítvány megszerzésénél, ugye ezek pszichotróp anyagok


2022. jan. 25. 00:12
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
92%
Nem is tudtam, hogy aki Frontint szed, az idegbeteg. Mert akkor a fél ország az... ;)
2022. jan. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim válasza:
0%

11.-re.


Miért, normális ember miért szedné? Én itt hallottam róla először.

2022. jan. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

#12 örülj neki.


Ugyanúgy az agyunk is egy szervünk, mint mondjuk a vesénk, vagy májunk.

Azok betegségeire is vannak gyógyszerek, ugyanígy van ez az aggyal. Az agyban eszméletlen sok minden történik, rengeteg ingerületátvivőanyag van, mennek jobbra-balra, rengeteg hormon utazik a vérünkben, agyunkon keresztül, sőt az agyunkban is van pár hormont kiválasztó mirigy (pl hipofízis, amit bolond egyetemistaként az agy herezacskójának hívtunk), rengeteg receptor van, még több neuron, azok axonjai és dendritjei között pedig még ennél is több kapcsolat, akár kémiai (előbb említett ingerületátvivőanyagok segítségével), akár elektromos szinapszis. Innen talán minimális betekintést nyersz és láthatod, iszonyatosan bonyolult szerv, amit még őszintén szólva nem egészen értünk. Sok ember van, ahol valamely funkció nem működik rendesen. Ettől nem lesz "idegbeteg". Idegbeteg, laikus szóval élve az, aki mondjuk rárántja a kormányt a másikra, mert nem tetszik neki valami. Ennek a szónak van egy pejoratív jelentéstartama, ami nem ideillő és helytelen.

"Normális" embernek is lehet valamilyen szervi elváltozás az agyában, mondjuk nem megfelelően működő receptorok, túl kevés vagy túl sok bizonyos ingerületátvivőanyagból, ami manifesztálódhat mondjuk depresszióban vagy egyéb betegségben.

Amikor szívelégtelenségre szednek gyógyszert, az ugyanaz, mintha valami agyi betegségre/elváltozásra szednének frontint, vagy bármi egyéb gyógyszert. Ettől ugyanolyan "normális emberek", mint én vagy te. Csak te mondjuk a porckopásodra szedsz gyógyszert, ők meg másra.

2022. jan. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Utolsó, hagyd, az ilyen buta ítélkező egybites embereknek sosem fogod megmagyarázni...
2022. febr. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem frontin hatása alatt vezetni az ittas, vagy bódult allapotban vezetés alá esik. Ha baleset van, es kimutatják verből/vizeletből akkor nagy bajban leszel. Hiába nem drogkent szeded, mint sokan, hanem orvos javaslatára. Amúgy meg a betegtájekoztatójaban is le van írva, hogy befolyásolja az autóvezetési képességeket, és nem szabad járművezetés előtt fogyasztani.
2022. jún. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
#15 de van különbség éppen a hatása alatt lenni, vagy általánosságban szedni.
2022. jún. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Hat, mivel az alprazolam felezesi ideje 3 óra, ezert ha valaki szedi, akkor jó esellyel belecsúszhat...
2022. jún. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Az jogos, én abból indultam ki, hogy valaki alkalmanként szedi, de az egyértelmű, hogy aki a szer hatása alatt áll, ne vezessem.
2022. jún. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!