Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Megbüntettek, de nem fizettem...

Megbüntettek, de nem fizettem (gyorshajtás! ) kaptam egy behajtási papírt, mit tegyek? Egyedüli kereső, GYED-ből.

Figyelt kérdés

Nem én vezettem, nincs is jogsim, de tudom, hogy ez nem mentesít a fizetés alól. De!!! 90.000.- nagy pénz, és egyedüli kereső(GYED!)Ha akarnám sem tudnám egybe kifizetni. Azok válaszát várom, akik már jártak így. Aki vezetett éppen életet mentett? sikerrel! Fél éve történt a gyorshajtás.


Gyedből vonhatják-e egybe? Tudok részlet fizetést kérni?


2010. szept. 9. 19:03
 1/9 anonim ***** válasza:
Aki vezette átvállalja, és kész. Vagy bizonyítod valahogyan, hogy nem Te vezetted. Ha a Te neveden van az autó úgyis behajtják rajtad! (ha nincs jogsid, minek az autó?)
2010. szept. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ja még: nem kaptál papírt amiben le kell írnod, hogy mennyit keresel? Mert akkor talán picivel kevesebb lehet a büntetés.
2010. szept. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
akkor kellett volna egyezkedni, amikor megkaptad a büntetésről szóló határozatot, most már csak a végrehajtóval tudsz egyezkedni részletfizetésre
2010. szept. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az önkormányzat fogja kirendelni a végrehajtót? Mert a papírban az áll, hogy az önkormányzatnak is átadták az ügyet, végrehajtás gyanánt.
2010. szept. 9. 19:27
 5/9 anonim ***** válasza:
végrehajtót a bíróság rendelhet ki
2010. szept. 10. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

most már teljesen mindegy. amikor megkaptad a közig. eljárásról szóló papírt, akkor kellett volna beslattyogni a rendőrkapra, vagy felhívni őket, hogy ez a szitu.

egyébként sem érdekli őket, hogy nem Te vezetted, mert objektív felelősség van, pont az ilyen "neménvezettem" storyk miatt...

amúgy meg max. fél éves haladékot adtak volna, ami alatt összeszedhetted volna a pénzt. kedvezményt nem adnak senkinek.


egyébként ha nincs jogsid, hogyhogy Te vagy a tulaj/üzembentartó?!

2010. szept. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
NOS: megnyugtatás képen: Felhívtam az összkormányzatot, és kapok részletfizetést. Az, hogy hogyan és miért történt ez, valószínű okom volt rá, hogy nem fizettem eddig. De tudom, hogy ki kell fizetnem, ezen nem is volt vita, nem akarok akadékoskodni, és magyarázkodni senkinek. Köszönöm az eddigi válaszokat, ha valaki hasonló cipőben járna, akkor remélem neki is hasonló szerencséje lesz! A pénz pedig megy a rendőrségnek, hogy még több drága kocsit tudjanak venni maguknak.
2010. szept. 10. 11:02
 8/9 NyelvZseni válasza:
50%

Tanulj meg vezetni, és ne szabálytalankodj. A keresett pénz fordítsd további tanulásra, és a gyerekeid nem fognak megsérülni a kocsidban. A legtöbb gyerek a kocsiban sérül meg míg apuka, anyukája vezet.

Azt meg fizesd ki úgyis behajtják rajtad, elviszik az autódat és járhatsz gyalog a gyerekkel.

2010. szept. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

"Tanulj meg vezetni, és ne szabálytalankodj." nem ő vezetett nincs jogsija miért tanuljon meg vezetni?


"A keresett pénz fordítsd további tanulásra, és a gyerekeid nem fognak megsérülni a kocsidban."

ez hogy függ össze? nem sérültek meg a gyerekei a kocsiban. miért tanuljon? dolgoznia kéne nem tanulni.


"A legtöbb gyerek a kocsiban sérül meg míg apuka, anyukája vezet." ez egész egyszerüen nem igaz.


elveszik az autóját és járhat gyalog a gyerekekkel?

nem fogják elvenni az autóját mert az ő tulajdona. továbbra is gyalog fog járni a gyerekekkel mert ismétlem nincs jogsija.


szerintem egy időre tegyél le a könnyűdrogokról.

esetleg éber állapotban irj választ.

2010. szept. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!