Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Egy autó ma milyen elvárásokna...

Egy autó ma milyen elvárásoknak kell kötelezően eleget tegyen, hogy piacra kerülhessen?

Figyelt kérdés
Minden egyes követelményre kiváncsi volnék ,de nég csak annyit tudok ,hogy 1998 tól légzsák és 2006-tól ABS kell legyen ezenkívűl ?

2018. máj. 15. 14:42
 1/6 A kérdező kommentje:
Ha külön van furgonokra, kamionokra akkor kérlek írjátok le azt is vagy ha tudtok linket annak még jobban örvendenék , kerestem ,de nem találtam semmit sem ...
2018. máj. 15. 14:44
 2/6 anonim ***** válasza:

A mi kocsink 1998-as évjárat, és nincs benne légzsák.

Szóval ez sem teljesen igaz ebben a formában.

2018. máj. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Új, pár éves Lada Nivákban sincs légzsák..szóval vannak kivételek.

Abs,esp, légzsák elöl , és keréknyomás ellenőrző ha jól tudom ennyi a kívánalom meg az euro akárhányas legujabb füstkibocsátási értékek.Legalábbis Europában.

2018. máj. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A Nivákkal trükköznek, mert abban ESP sincs, pedig az is kötelező lenne. Oroszországból importálják be őket szürkén, úgy kerülhetnek Európában forgalomba.

Egyébként egy autó számos biztonsági előírásnak meg kell feleljen, jó féke, világítása, futóműve kell legyen, ezeket mindet átvizsgálják, mielőtt megkapja az engedélyt a forgalomba helyezésre. Pár éve már kötelező az ESP is.

2018. máj. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat , éppen az egyik ok hogy kiírtam az az volt hogy a ladák kijátszák ezt a csodálkoztam rajta ... De mostmár tudom hogyan ... Na meg azért is ,hogy valóban mi az ami benne kell legyen ... Köszönöm mégegyszer a válaszokat !
2018. máj. 15. 23:35
 6/6 anonim ***** válasza:
A DRL (nappali menetfény) is kötelező már, talán 2017-től.
2018. máj. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!