Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Jobbra kisívben kanyarodónak...

Jobbra kisívben kanyarodónak akkor is elsőbbsége van a balra kanyarodóval szemben, ha a jobbra kanyarodó a belső sávba érkezik?

Figyelt kérdés
Az tiszta, hogy a jobbra kanyarodonak elsőbbsége van. De a kresz kimondja, hogy kanyarodhat a belső sávba is azonnal, viszont az sáv váltásnak számít, ígyis kell viselkednie. Van erre valami pontos kritérium? Tehát a balra kanyarodó a sávot váltó autónak is elsőbbséget ad? Köszi előre is.
2022. ápr. 26. 19:48
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Mindenhol mást írnak ezzel kapcsolatban. Valahol óvatosságra intenek, valahol azt írják a jobbra tartás miatt a külsőbe kell érkezni. Az is jó, ha linket küldtök ahol tényleg normálisan, szabályosan van ez leírva. Tapasztalt sofőröket is kérdeztem, sőt az oktatóm sem tudott olyan választ adni amit pontosnak értékelnék. Szerinte forgalom függő is, mert van olyan hely ahol ha nem mész a belsőbe egyből, a rövid útszakasz miatt később nem tudsz besorolni, és balra kanyarodni. De sokszor látom, hogy a balról érkező szépen betotyog a belsőbe, amíg én a külsőbe.
2022. ápr. 26. 19:52
 2/12 A kérdező kommentje:

[link]


Közben ezt találtam. Tehát akkor csak az óvatosság az egyetlen "út"? Ti hogy szoktátok csinálni?

2022. ápr. 26. 19:55
 3/12 anonim ***** válasza:
36%
Belsobe nem erkezhet
2022. ápr. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
29%
Nem a belsőbe érkezel. Külsőbe, majd sávot váltasz szükség esetén, a KRESZ szabályait betartva.
2022. ápr. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
74%

Hogyne kanyarodhatna jobbra kis ívben a belső sávba. A kresz azt írja elő, hogy az úttest jobb oldalára kell kanyarodni, nem a jobb szélére. Jobb oldal minden sáv, ami abba az irányba halad. És igen, a jobbra kanyarodónak elsőbbsége van a szemből érkező, balra nagy ívben kanyarodóval szemben.

Ha a #4 válaszoló szerint halad a jármű, akkor már a sávváltás szabályai érvényesek.

2022. ápr. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
90%

A KRESZ csak azt írja, honnan, azt nem, hogy hova. A jobbra kanyarodó érkezhet a belsőbe.

A balra kanyarodó a külsőbe.

De a jobbra kanyarodónak van előnye, így a balra kanyarodó nem akadályozhatja.

2022. ápr. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
60%

Én nem tudom, de nekem úgy lenne logikus, hogy a jobbra kanyarodó, a jobbratartást figyelembe véve, csak a külsőbe érkezhet.

Ezt még az oktatók is máshogy tudják. Nekem a C kategóriás oktatóm azt mondta hogy csak a külsőbe, vagy ha a belsőbe akarok, akkor kanyarodás közben mehet az index balra és akkor mehetek a külsőbe. Gki-n meg elkezdi az oktató.."Te meg mit csinálsz?" Há' mondom nekem így tanították. Szerinte mehet egyből a külsőbe.

Az A1 kategóriánál meg úgy mondta az oktató, hogy mindig a külsőbe érkezek, és akkor majd utánna átsorolok. Oszt akkor döntsd el hogy mi a helyes..🤷‍♂️

2022. ápr. 27. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
*Szerinte mehet egyből a **belsőbe**
2022. ápr. 27. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
77%
ha fel van festve, tehàt szagatot vonallal, akkor nem kanyarodhat a belsőbe. Ha nincs, akkor viszont igen.... mondjuk èn jobra külsőbe kanyarodok mindig.....
2022. ápr. 27. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Szabad érvelés helyett a kreszprofesszor írását belinkelnem?

[link]

Ugyanazt mondja, mutatja, mint amit én is írtam a 6. válaszban.

2022. ápr. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!