Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kanyarodósávban, lámpa alatt...

Kanyarodósávban, lámpa alatt állva kell továbbra is indexelni?

Figyelt kérdés

Én le szoktam kapcsolni az indexet olyankor, hiszen abban a sávban már adott a menetirányom, így nem látom értelmét tovább jelezni. De másoknál is látom ezt, vagy olyant, hogy lekapcsolja, de mikor zöldre vált a lámpa és elindul, akkor meg visszakapcsolja.

Mi a helyes szerintetek?


2021. szept. 26. 18:39
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
92%
Jelezni kell a kanyarodási szándékot függetlenül attól, hogy az adott sávból elvileg csak egy irányba lehet menni.
2021. szept. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
88%
Te nem látod értelmét, mert tudod merre mész, viszont a keresztirányú forgalom nem tudja melyik sáv merre megy, mert neki háttal van minden jelzés...
2021. szept. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
#2 Ezt értem, de a lámpa ilyen esetben amúgyis irányítja a forgalmat nem? Így meg mindenki azt nézi, nem az, hogy ki merre indexel. Ha simán táblás a kereszteződés akkor nem szoktam lekapcsolni én sem.
2021. szept. 26. 19:07
 4/23 anonim ***** válasza:
88%
A leginkább bevett szokás, hogy pirosnál le-, majd zöldnél felkapcsolják az emberek. Egyszerű a magyarázata: szabályosak szeretnének lenni, de álló helyzetben zavaró tud lenni a kattogás.
2021. szept. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
94%

#3: És mi van a telizöldes kereszteződéssel? Normális ember nézi, hogy a többi autó mit jelez és merre megy. Nem becsukott szemmel nyomja a gázt, ha zöldre vált a lámpa...


#2

2021. szept. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
61%
Te hogyan kaptál jogsit? 🤔🙆‍♂️
2021. szept. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
#6 a kérdés lámpás útkereszteződésre vonatkozott ahol egyértelműen csak az adott írányba lehet haladni és nem keresztezi semmi az utamat.
2021. szept. 26. 19:42
 8/23 anonim ***** válasza:
88%
#7: Tehát feltételezel egyetlen nagyon speciális kereszteződéstípust, továbbá azt is, hogy csak olyanok járnak arra akik kívülről fújják az összes lámpaprogramot, kereszteződés geometriát, sávkiosztást stb.
2021. szept. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
59%
Biztonsági okokból addig jelzek amíg mögém nem sorol a következő autó. Utána már csak akkor kapcsolom be, amikor valójában kanyarodok.
2021. szept. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
9%

Én nem villogtatom sőt alapból be sem kapcsolom csak ha nagyon muszáj mondjuk telezöldesnél és vannak a kereszteződésben.


Ezzel a folyamatos villogással csak a tanulókat szopatják meg néhány csóró lidlbe járó szórakozik.

2021. szept. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!