Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Meddig kell várni a nyilvánval...

Vagyu kérdése:

Meddig kell várni a nyilvánvalóan meghibásodott PIROS fénynél "beragadt" közlekedési lámpánál?

Figyelt kérdés
A minap Budapesten jártunk késő este a Fehérvár Travel autóbuszával a volt Flamenco szállónál lévő megállási ponton. A parkolóból való elinduláskor hosszasan várakoztunk egy PIROS közlekedési lámpánál, ami nem váltott zöldre. Egy idő után nyilvánvaló volt, hogy PIROS jelzésnél "beragadt" a lámpa. Még volt egy felirat is, hogy "kamerával megfigyelt terület" - így elég nehezen szánta rá magát a buszvezető, hogy a PIROS jelzés ellenére tovább hajtson, de végül tovább mentünk. Vajon mit mond erről a helyzetről a KRESZ? A végtelenségig nem állhat a közlekedő jármű a hibás jelzésnél. Kihalt volt a környék, semmi forgalom... Mi a helyes megoldás?

2022. ápr. 30. 18:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%

Heves viták voltak már ilyen helyzetről. Még szakértő is azt írta, hogy ez képtelenség. Nem kicsit lett lehülyézve.

A pontos helyet nem ismerem, de olyan helyek vannak a városban, hogy akár tíz percig is tilos jelzés van. Nem üzemzavar, hanem ilyen a hely adottsága.

2022. ápr. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%
Akár 10 percig? Ez nagyon durva... Hol van ilyen?
2022. ápr. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Cinkotán a HÉV-nél. Ha balra le akarsz kanyarodni, át a sineken, előfordul, hogy mire mehetnél, jön a hév. Amíg az a megállóban áll, nem kapsz szabad jelzést. Aztán mire elkezdenél reménykedi, ott a másik ellenirányból.

De ennél a hévnél több hasonló pont is van.

2022. ápr. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

A KRESZ erről nem mond semmit, várnod kell, akár a végtelenségig, vagy visszafordulhatsz és kereshetsz más útvonalat. Egy jelzőlámpa amúgy elvileg nem hibásodhat meg úgy, hogy tilosban ragad, ha az önellenőrzés során talál valamilyen hibát a vezérlő, akkor átáll villogó sárgára.


Nem lehet amúgy, hogy az említett esetben a tűzoltóság előtti jelző volt piros? Kétlencsés, csak piros és sárga/villogó sárga jelzést ad. Azt tudomásom szerint kézzel állítják a tűzoltóságról, és lehet, az ügyeletes elfelejtette visszakapcsolni, mert fontosabb dolga akadt.


A #3 által említett eseten kívül vannak olyan helyek, ahol a kis forgalmú úton egy indukciós hurok van az aszfaltban, és csak akkor kap zöld jelzést az az ág, ha a hurok járművet érzékel. Egy robogó vagy motor viszont kevés ahhoz, hogy jelezzen, úgyhogy a motoros akár 10 percen túl is várhat.

2022. ápr. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

4. szerintem már találkoztunk itt. Arról írtam, hogy egyszer az Örsön az összes lámpa zöld jelzést adott.

Képtelenség, írtad. Pedig nem szoktam sem jelzőkkel álmodni, sem ilyen-olyan kitalációkkal érdekessé tenni magamat.

2022. ápr. 30. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

#5: Én nem emlékszem a sztorira, úgyhogy valószínűleg összetévesztesz valakivel. Amúgy elég meredek lehetett :/


Ahogy írtam, _elméletileg_ nem fordulhat elő ilyen üzemzavar, sokféle körülmény matematikailag is esélytelennek tűnő együttállásakor, illetve emberi hiba esetén (nyilván az utóbbi jóval gyakoribb) nem kizárható. Csak érdeklődés szintjén: az eset mostanában történt vagy évtizedekkel ezelőtt?

2022. ápr. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

általában ez olyan kereszteződésnél fordul elő, ahol a lámpa érzékeli van-e várakozó autó; ha nem állsz fel a vonalra, akkor nem lát és ezért jó sok ideig marad piros. Egyébként ilyen esetben is kell váltson pár percen belül

Nos, ha nem történik meg, akkor szabályosan nem lehet megoldani a helyzetet

2022. ápr. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Csak, hogy le lehessen pontozni megint. Fail-safe rendszernek hívják.
2022. ápr. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
2 perc max.
2022. máj. 1. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 MGéza ***** válasza:
Mondjuk hogy egy buszt ne lásson egy ilyen rendszer, azt nehezen tudom elképzelni. De tény: Hasonló elven működő(Soroksári út vasútállomásról Soroksári útra torkolló, hivatalosan: Beöthy utca), hév-vágánypáron is áthaladó betorkolló kereszteződés lámpája nem váltott zöldre, mert nem érzékelt engem kerékpáromon. Egy autóbusz jellegéből nyilvánvalóan nem működő megoldás amit én csináltam, hogy letoltam a járművet az úttestről és mellette toltam el a fehér vasúti fényjelző mellett a járdára és vártam ki amíg a zebra zöldet kap és úgy mentem át, mint egy gyalogos.
2022. máj. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!