Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Csak szerintem romlott jelentő...

Csak szerintem romlott jelentősen a közlekedési morál/biztonság az elmúlt 1-2 évben?

Figyelt kérdés

Mindenki siet mindenhova, meg frusztrált, anyázik kiabál, büntetőfékezik, tol le az útról, stb ...


Ha egy fél percre feltartasz valakit akkor már jön utánad és tol le az útról.


Meg ez a mindenki jobb sofőrnek hiszi magát a másiknál, amíg ... balesetet nem okoz és még sem olyan jó sofőr.


Van egy rokonom is, aki az átlagéletben egy tök átlagos ember, de a házasságában el van nyomva, ilyen papucs pasi kb.


Vett magának nem rég egy elég drága Audit, egyszer beültem mellé és féltem tőle. Anyázott mindenkire, dudált, mutogatott, letolta az útról. Az a tipikus audis paraszt volt és a való életben meg tudom, hogy nem ilyen, mert amikor rászól a felesége akkor behúzza fülét farkát és csinálja amit parancsolnak neki kb.


Nem szóltam neki semmit, mert nem akartam veszekedni.


Őszintén nekem már elegem van ebből, hogy dühöngő lett a közlekedés, aminek az a célja alapvetően, hogy te eljuss A pontból B pontba .



2022. máj. 8. 06:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
66%

A covid miatt 1-2 éve többen voltak home office-ban, ennyi ami miatt rosszabb lehet.

Ha a nagy képet nézzük, nem rosszabb semmivel.

2022. máj. 8. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincsen külön közlekedési morál, hanem morál van, amit tükröz a közlekedés is, igen és jól látod, ez a morál évről évre romlik. Egyre több a frusztrált, agresszív baromarcú.
2022. máj. 8. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak szerinted, szerintem is eléggé leromlott, még ha nem is ennyire kiszínezetten, de tapasztalható.
2022. máj. 8. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Én külföldön élek és évi kb kétszer megyek haza. Sose volt jó a közlekedési morál, de tavaly nyáron arcon vágott, hogy mennyit romlott: a faluban már én is 70-el mentem, ehhez képest kivétel nélkül mindenki megelőzött, volt, aki a járdaszigetet megkerülve. A két falu közti gödrös szar úton 140-el tolják neki. Volt olyan szakasz, ahol 20 km-en hárman előztek szemből úgy, hogy ha nem fékezek, akkor frontálisan nekem jönnek. Ezenfelül sikerült egy pláza parkolójában úgy rám parkolni, hogy a vezetőajtót esélyem nem volt kinyitni, pedig lett volna helye normálisan beállni. Aztán az m0-ás felhajtóján, amikor észrevette a csóri, hogy dugó van, hátranézés nélkül nyomott egy féket, bedobta a rükvercet és elkezdett visszatolatni. A csúcs az volt, hogy a benzinkútnál beálltam a sor végére, 2 autó volt előttem, az első tulaja bent volt fizetni. Mire egyszercsak a középső autó előttem benyomott egy rükvercet, elkezdett felém tolatni, kb egy méter volt köztünk. Rádudáltam, mire lehúzta az ablakot és elkezdett üvölteni, hogy hogy képzelem, hogy rádudálok, inkább húzzak az útból. És mindezt két hét alatt. Korábban nem volt ilyem rossz a helyzet.
2022. máj. 8. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Itt Pesten az az érzésem, hogy a forgalomirányító lámpa csak karácsonyi fény, a záróvonal csak sorminta. A gyalogos, a bringás bem ember. Rokiparkoló csak tökéletes egészségnek örvendő kényelmét szolgálja. A szabályosan közlekedőt meg kell leckéztetni.

Gatározottan romlott szerintem is.

2022. máj. 8. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
76%
Igen, de kár volt megint kihegyezni a prémium márkára a dolgot. Az idegbajos megélhetési anyukák a batár suv-okban, az egyszeri melósok a ducato-ban, és csórók a 100-200k szakadsz sz/rokban ugyanilyenek. Vagyis nem, nyilván mindegyik az autóhoz mérten kritikán aluli.
2022. máj. 8. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

4, Uhh az azért dúrva... :/ Tényleg mindenki akkor feszült lett.


6, Ezt csak példának mondtam. átlagos autókkal is ezt csinálják nyilván.


Nem értem miért pont a közúton kell levezetni a feszültséget, ahol baleset is lehet belőle. Miért nem mennek el edzeni, vagy más módon levezetni a feszültséget?

2022. máj. 8. 09:38
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem a morál romlott, az mindig is ilyen volt. Mindig is balkáni nép voltunk, keveredve a kommunizmusból itt maradt mindenki ellenség gondolkodásmóddal.


Mindenki ideges, mindenki frusztrált alapból. Az autó pedig ad egy névtelenséget, biztonságot amin keresztül ezt a frusztráltságot kiélik az emberek.

2022. máj. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy két fő probléma van:


1. Minden vezetésre alkalmatlan egyén vezet. Vagy megkapja a jogosítványt, vagy simán megy nélküle is.

2. Nincs semmi visszatartó erő, gyakorlatilag a törvények semmit nem tesznek a renitensek megfékezése érdekében.


Számomra tökéletes példa a Csepeli száguldozó gyerek. Korábban rendőrök elől menekült autóval, jogosítványa nem volt, autóba sem ülhetett volna. Normális országokban ha rendőr elől menekülsz akkor lelőnek, vagy elítélnek mert bűnöző vagy. Nálunk nem történt semmi, meg is lett az eredménye, egy halott ember.

2022. máj. 8. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

#7: Igen, pont ezért mondom, hogy miért mindig egy témával példálóznak az emberek. Lehetett volna mondani a járdán az iskolakapu elé hajtó xanax-on élő anyukákat is mondani (mert ez is rendszeres), vagy éppen a piroson fekezés nélkül áthajtó futárokat stb stb.

De #9 leírta, bárki vezethet következmények nélkül

2022. máj. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!