Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A vasúti átjárókba miért nem...

A vasúti átjárókba miért nem tesznek olyan eszközöket, amik biztosan megállítják az autókat?

Figyelt kérdés
Például útból kinyíló szögesdrót a gumiknak, betonkemény sorompó magának az autónak stb.. Ezeknél jobban megállnának az autósok, mint most, amikor csak tájékoztató jelleggel megy a piros lámpa.

2022. máj. 18. 14:01
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
82%
A régi, mindkét sávot lezáró sorompókat pont ezen az elven csinálták. Aztán jópáran meghaltak, mert benézték a pirost, de még bejutottak a vasúti átjáróba, ki meg már nem. Azóta vannak a csak az út felét lezáró sorompók, hogy ha hibáztál, attól még el tudj menekülni a vonat elől.
2022. máj. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
24%

"te ökör ... Szégyelld magad"

Ezt gondolom magadnak mondtad. Ugyanezen törvényre hivatkoznék én is, csak meg kéne értened mit írnak.

El tudom képzelni a helyzetet ahogy valóban kettévág egy kamiont a vonat, valóban megsérül a kamionsofőr. A vonatnak 2km-re sikerül lefékeznie, és kiugrik a vonat mind a 100 utasa és keresztül kasul rohan vissza 2km-t a kettévágott kamion felé a gyaloglásra is alkalmatlan sínen bozótokon keresztül és könyökkel vágnak utat az addigra ott összegyűlt emberek közt.

Még nem láttam ilyet. De te ezt így képzelnéd el. :D

2022. máj. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
0%
Trollllllololoooolllll!!
2022. máj. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
40%
Olyat mint az oroszoknál van, felnyílik egy nagy vas trepnihez hasonló és ha annak neki megy az megállítja.
2022. máj. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:
Rákerestem az orosz vasúti átjárókra, igen, ilyesmire gondoltam, ez praktikus lenne nálunk is.
2022. máj. 18. 19:03
 16/30 anonim ***** válasza:
95%

Én is rákerestem az orosz vasúti átjárókra és rögtön a 6. kép a találati listában ez:


[link]


Hát, ezért aztán tényleg megéri milliókat költeni rá... Ha nem többet.

2022. máj. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:
16: Az autókat megállítja, és ez a lényeg. A biciklisek nem okoznak nagy kárt a vonatokban.
2022. máj. 18. 21:56
 18/30 anonim ***** válasza:
96%

Az emberi hülyeség ellen nem lehet tenni semmit. Ha be akar menni a vonat elé, akkor be fog menni a vonat elé.

És a 6-8-as válaszoló, valamint a kérdező is ebbe a kategóriába (hülyék) tartozik...

Leírtuk miért nem jó, de te nem fogadod el, csak az érdekel, hogy hogyan lehet mégjobban összetörni az autóst, motorost.

2022. máj. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
32%
#17 Ezt fájdalmas volt olvasni. Én kicsit sem a vonat épségéért aggódok, hanem a kerékpáros életéért. Neked ez nem számít?
2022. máj. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:
19: Miért aggódsz a kerékpáros életéért? Ő keresi magának a bajt. Tudod, Darwin és a többiek...
2022. máj. 18. 22:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!