Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi a véleményetek a négyévszak...

Mi a véleményetek a négyévszakos gumiabroncsokról?

Figyelt kérdés

Elég ritkán használjuk az autót, inkább kisebb környékbeli kirándulásokra max.

Télen hó már alig van, szóval szerintem bőven elég lenne. Nem kell kínlódni a cserével, tárolással.


Ti mit gondoltok?



2022. máj. 23. 23:28
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
28%
Én is sokáig azt használtam de mondhatom nem jó télen nem tapad olyan jól,őszel az esőbe csuszik,nyáron nyikorog sok helyen,és nem ragad ugy mint egy nyári,mostmár télre vettem egy elég jó márkát,nyári guminak meg szinte a legolcsóbat
2022. máj. 24. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
26%
Vannak jó négyévszakos gumik is, de azok többet kerülnek, mint a téli+nyári együttvéve.
2022. máj. 24. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
94%

Tökéletesen megfelel. Csak ez az a kategória, ahol sem az olcsó, sem a közepes kategóriából nem szabad venni. Annak a két-három prémium gyártónak az abroncsai tudják amit tudni kell. (Michelin Crossclimate, Goodyear Vector4season, stb)

A Michelin például esőben kifejezetten jól teljesít, egy jó nyári szintjén. Télen a középkategória közepét tudja körülbelül.

Kopás szempontjából csak a Micjelinről tudok nyilatkozni. Már a második garniturát használom, az elsőbe 6 év alatt 45.000 km ment bele, és nem azért lett cserés, mert elkopott, hanem mert kezdett elölregedni, repedezni a futófelület széle. A gyári 8mm barázdából még kb. 4,5 mm megvolt, ha többet járok vele ennyi idő alatt, az 55-60 ezer is meglett volna.

Uttartásra, tapadásra nem panaszkodom.

2022. máj. 24. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
64%

#2 konkrét példát mutass. Nem tudsz, mert nincs. Annyiba kerül, mint egy évszakos prémium. Persze ha te a prémium négyévszakost hasonlítod a legalja téli, nyári gumikkal, akkor persze hogy kiadja a matekod.


De ha a tényeket nézzük, megbukik a hülye szöveged.

Ugyanannyiba kerül, mint a gyártó nyári vagy téli abroncsa:

[link]

2022. máj. 24. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
78%

Saját autón nem próbáltam. Céges Toyotán volt.

Igazából normális használat mellett ebből te semmit sem veszel észre.

2022. máj. 24. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 Barnabas333 ***** válasza:
43%
Ha nem mész évi 10ezret. Nem hegyen laksz és télen ha kell pár napig tudod nélkülözni az autót. Akkor érdemes venni amiket 3as írt. 2 dolog centrírozni akkor is kell a gumit, illetve állítólag a kavicsokat sokkal jobban felveszik ezek a gumik...
2022. máj. 24. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
71%

20-25ezret megyek évente.

Télen nyáron minden nap.

Eddig sosem volt gondom azért mert negyevszakos gumival járok.


Az átmeneti időszakokban amikor reggel 5°C van, délután meg 20°C, egyenesen verhetetlen.

2022. máj. 24. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
0%

Ha keveset autozol, és nem gond ha nem autozol azon az 1 napon amikor esetleg leseik egy nagyobb hó akkor a nyári gumi egész évre


A 4 évszakos szar nyáron, szar télen!

Én csak nyári gumit használok télen nyáron még nem haltam meg az elmult 25 év alatt...:)

2022. máj. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
0%
Én évekig jártam nyárival most pedig teljesen új téli van rajta és az is marad, pedig pályázok 150el is. Ha tudsz vezetni teljesen mind1 min van a kocsin. Nyilván ismerd az autód és amikor nem száraz az út ne akarj úgy menni mint ha száraz lenne.
2022. máj. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
23%

Az élet minden területén tapasztaltam már, hogy ami elvileg mindenre jó, az igazából semmire sem jó olyan nagyon.

Nekem nem gond tárolni sem, és tavasszal-ősszel cserélni sem. Maradok a téli-nyári gumik cserélgetésénél.

2022. máj. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!