Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi a véleményetek a négyévszak...

Mi a véleményetek a négyévszakos gumiabroncsokról?

Figyelt kérdés

Elég ritkán használjuk az autót, inkább kisebb környékbeli kirándulásokra max.

Télen hó már alig van, szóval szerintem bőven elég lenne. Nem kell kínlódni a cserével, tárolással.


Ti mit gondoltok?



2022. máj. 23. 23:28
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
65%

#10 kedves fotelfizikus, a tények ellentmondanak az ostoba elméletednek. Vannak mérések: fékút, gyorsulás, oldaliányú megcsúszás nedvesített körpályán, stb... ezek érzelemmentes tények. Amik ezeket a gumikat pozicionálják. Sosem lesznek olyanok, mint egy prémium évszakos, de amúgy a felső-közép kategória paramétereit tudják.

Ami mindenre jó, az semmire sem jó, ebben igazad van: te is eszel, iszol, levegőt veszel, vezetsz, hülyeségeket kommentelsz... elég lenne csak a levegővételt abbahagyni, a többi magától megoldódna.

2022. máj. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
60%

Még amiről nem esett szó:

Ha nem sokat mész, akkor még a nyári is elöregszik, a téli meg főleg. (Na nem mindegyik lesz nagyon szr, de hogy nem javul egyik se az idővel, az teljesen biztos.)

Ha mondjuk a nyári gumid 7 év alatt kopik le 3 mm alá, a téli gumid meg 20 év alatt 4 alá, akkor hiába néz ki úgy, hogy de keveset költöttél rá, de mégse így van, ha összetöröd a kocsit. Akkor inkább keress a tesztek alapján egy viszonylag jó és olcsó négyévszakost, ami 5-6 év alatt lekopik 4 mm-re (a nyári használattól), és kihajítod, de 5 éves korában még mindig többet tud télen, mint egy 15 éves márkás téli.

Mikor azt vettem észre, hogy a 10 éves Pirelli téli gumik 0 fokban olyan kemények, mint az üveg (miközben a másik kocsin a tíz év fölötti noname szlovén meg koreai gumik még nagyon jól tapadnak), na, akkor vettem négyévszakos gumikat. Már túl vagyok egy nagyon forró nyáron meg egy enyhébb télen, és minden úton tökéletesen meg voltam elégedve velük. Akkor se koptak látványosan, mikor meg volt olvadva az aszfalt, és télen se csúsztak a vizes-latyakos úton való fékezésnél, kellően puhák voltak -10 fokban is.

De ezt a gumivásárlást rengeteg teszt és vélemény elolvasása után tettem meg.

2022. máj. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
41%
Sok idióta van itt úgy látom. Tök mind1 hogy mi van azon a szájbab@szott autón ha nem tudsz vezetni. Nem véletlenül töri össze magát a sok gyökér télen a télivel. A lényeg hogy ne sima legyen a futó felület mert már annyira kopott. Bár már láttam olyat is akinek kilógott belőle a drót...
2022. máj. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
0%
#4 Nem fogok, mert 1) már rég eldöntötted, hogy mit hiszel; 2) ha akartam volna, sem írom most már le. Igen, a lepontozásra gondolok. Higyjetek amit akartok, nem én fogok sz.pni, ne adj isten balesetet szenvedni az olcsó négyévszakossal.
2022. máj. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 Barnabas333 ***** válasza:
41%
12es minden értelmes ember 6-8év után gumit cserél az elörgedés miatt, nem tudom ki az a hülye aki 15-20évig használ egy gumit, autó se nagyon tart addig...
2022. máj. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

15

Nem arról írtam, hogy 15-20 évig használná mindenki a gumit, hanem hogy megveszi a téligumit, aztán 10 év múlva még mindig 7 mm-es a mintája, mert télen nem nagyon autózik, sajnálja elhajítani, de a gumi már régen sokkal gyengébben teljesít hidegben, mint egy legócskább négyévszakos 4-5 éves korában.

Azt pedig ne gondold, hogy mindenki könnyű szívvel eldob egy 7 mm-es mintájú gumit.

2022. máj. 25. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

"Azt pedig ne gondold, hogy mindenki könnyű szívvel eldob egy 7 mm-es mintájú gumit."


Aki így gondolkodik, nyilván a motorolajat se cseréli le, csak amikor már kifogy, akkor újratölti. Azt is sajnálja kiönteni. Ha 10 évig nem fogy ki, akkor örül, hogy nem kell olajra költenie. Én személyesen ismertem ilyen embert. :-)))

Szóval sóherkedni lehet a végtelenségig, csak ennek az autó, ill. a benne ülők isszák meg a levét.

2022. máj. 25. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

#14 nem fogsz, mert nem tudsz.

Ennyike. Tény, hogy ugyanannyiba kerül, mint egy évszakos, azonos méretből és minőségi kategóriában.

Persze egyszerűbb gerinctelen féreg módjára mellédumálni, mint visszavenni a semmire nagy arcból, és beismerni, hogy tévedtél.


Rákerestem többféle méretre, sajnos a kicsi tünci elméletecskéd nem áll meg, hogy kétszer annyi lenne a négyévszakos. Mert nem annyi. Annyi mint a nyári.


Persze a világért sem akadályoználak meg a hülyének levés alapvető állampolgári jogának gyakorlásában, gyakorold serényen, a végén még előléphetsz hülyéből simán csak butává.

2022. máj. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 krwkco ***** válasza:
39%

Ami még nem került említésre, hogy az átmeneti időszakokban 1-2 hónapon belül előfordul téli és nyári időjárás is. Márciusi-áprilisi havak vagy hőségnapok. Ilyenkor a téli+nyári hívők alkalmatlan gumival közlekednek.

A vegyes tesztek szerint nagyjából azt lehet mondani, hogy ahol az évszaknak megfelelő legjobb gumik kiválóak, ott a négyévszakosok ehhez képest jók. A másik évszakra készültek vagy a 6 év felettiek meg nem ajánlott eredményt adnak..

2022. máj. 28. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
Nekem semmi gondom vele a honda civicemen van. Télen van ha nagyon letiltatom kapar a gumi a jégen valamint nyáron is a nagy igénybevételnél szeret kaparni füstölni. Viszont normális használatnál soha de soha nem volt vele semmi gondom. Volt már hogy vészfékezni kellett és simán meg tudtam állni vele normális tempóval a szabályokat betartva. Szóval nem hiába gyártják őket, egy átlag embernek teljesen jó lehet. Nyílván aki szeret gyorsulgatni meg kanyarokba szép tempóval odasimulni annak ez nem a legjobb választás.
2022. jún. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!