Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Rendőrtől lehet kérdezni...

Rendőrtől lehet kérdezni KRESZ szabályokat, ha én nem tudom?

Figyelt kérdés
Kerékpározom és van 1-2 dolog amiben nem vagyok biztos, jogsim nincs, viszont nem a tipikus "biciklis" vagyok, szabályok szerint közlekedem, viszont ha valamit nem tudok, és megkérdezem egy utcán álló rendőrtől, akkor ő tudni fogja a választ a kérdésekre?

2022. jún. 19. 10:24
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Vagy igen, vagy nem. Sajnos tapasztaltam, hogy néhányuk el vannak tévedve. Meg nem ismerem a cég felépítését, de nem mindegyik a közlekedéssel foglalkozik, akiket az utcán láthatsz.
2022. jún. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Alex Fly ***** válasza:
88%

Megkérdezheted, az a dolga, hogy segítsen. Persze arra semmi garancia, hogy ő ismeri...

De kezdésnek inkább ezt tanuld meg:

[link]

2022. jún. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%

Lehet. De nem biztos, hogy helyes választ ad vagy hogy egyáltalán válaszol.

Szerintem is első körben olvasd át a kerékpáros kisokost és ha még mindig valami nem tiszta, akkor kérdezd meg fórumon, akár itt a gyk-n.

2022. jún. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%
Lehet, ha jó kedve van lehet segíteni is fog
2022. jún. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A rendőr sem feltétlenül ismeri tökéletesen a KRESZ-t.

A rendőrségen belül is vannak különböző szakterületek, és egy közbiztonsági, bűnmgelőzési, gazdasági osztályon dolgozó rendőrség nem feltétel a KRESZ tökéletes ismerete.

A közlekedési osztályon dolgozók azok, akiktől elvárják azt, pl egy baleseti helyszínelő a szabályok ismerete nélkül hogy dolgozna?

Konkrét példák vannak esetekről, amikor az intézkedni akaró rendőrt a járművezető világosította föl, hogy ami történt, az azért nem szabálytalan, mert... (pl a megállni tilos tábla hatályát feloldotta az utca túlsó oldalán az a T kereszteződés)

2022. jún. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
22%
Nem tudják, de a büntiket azt tudják szórni. :P
2022. jún. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem tudják jobban mint egy autós ember.

A büntetéshez se kell nekik tudni, mert pontos utasítást kapnak róla hogy mit ellenőrizzenek.

2022. jún. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Senior Séf ***** válasza:
Kérdés, hol találsz utcán álló rendőrt. (Fekvőrendőrt könnyebb találni...)
2022. jún. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
8: Pld. amikor cigiznek, kávéznak vagy brunyiznak. :P
2022. jún. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
8-asnak üzenem, mint aki minden nap a belvárosban biciklizik, hogy szép számmal lehet rendőröket látni. Nem csak autóval, de 15 perc alatt legalább 2 autót és 2 pár "lábasat" látok.
2022. jún. 20. 19:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!