Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kreszt nem ismerő oktatók és...

Chevyv8 kérdése:

Kreszt nem ismerő oktatók és jogosítvánnyal rendelkezők! Miért nem tartjátok be a szabályokat?

Figyelt kérdés

Oktató a tanulóval négysávos úton balra külső sávba kanyarodik! Életveszélyes. Jobbra meg bal sávba.

Jobbkézszabály az ablakban. 10 ből kilenc nem ismeri!!!

Megállni és várakozni tilos táblánál parkol,holott két méterre az üres parkoló! Ha szólsz a válasz " engem nem érdekel" a válasz.És még sorolhatnám!

Kérdem én akkor mi a fa...nak van a kresz????



2018. jan. 31. 07:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%

Négysávos úton abba a sávba kanyarodunk, ahová a KRESZ vagy a táblák, vagy a terelővonalak előírják.


Alapvetően MINDIG a külső sávba kanyarodunk ugye.


Mért is életveszélyes?


"Megállni és várakozni tilos táblánál parkol,holott két méterre az üres parkoló!"

ment a vészvillogó???


Egyébként egyszerű: fotózd le. Ha reklamál, kérd meg, hogy hívjon rendőrt.

2018. jan. 31. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
56%

A tanulókocsi speciális eset.

Az oktató az adott helyzetben sokszor csak olyankor avatkozik közbe, ha a tanulója balesetveszélyesen cselekszik, ha csak szabálytalan, de senkit nem veszélyeztet, nem biztos, hogy közbe fog avatkozni, hanem a hibával szemesíti a tanulót.

Nekem is megvoltak tanulóként ezek az "élmények", amikor a szabálytalanságot nem akadályozta meg az oktatóm, de azonnal szólt, hohy, vagy félre álltunk és negkérdezte, hogy is gondoltam az előbb...

2018. jan. 31. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
24%

"Oktató a tanulóval négysávos úton balra külső sávba kanyarodik! Életveszélyes. "

KRESZ ezt nem tiltja. Ha nincs terelővonal vagy egyéb korlátozás, abba a sávba kanyarodsz ,amelyikbe szeretnél (még akkor is, ha általában sávból sávba megyünk, pl. belsőből belsőbe).

2018. jan. 31. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
47%

Én most vagyok tanuló. Hát kérlekszepen, egyrészt ez nem balesetveszelyes, mert akkor az oktató közbe szólna. Számtalanszor előfordul hogy rossz helyre soroltam be. Nem avatkozott közbe, hanem utána elmagyarazta hogy ez miért nem jó, és hogy kellett volna!


Mások része : ismered a szót hogy EMPÁTIA? Kétlem. Miattad és a hozzád hasonló barmok miatt izzadok, szédülök vezetés közben, mert egy csepp empátia nincs bennetek, türelmetlenek vagytok. Elfelejtitek azt, hogy ti sem úgy születtetek, hogy tudtok vezetni /tájékozódni! Nagyon menők vagytok (csak nem az én szememben) Szégyelld magad!

2018. jan. 31. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
64%
Utolsó vagyok, az kimaradt hogy dudáltok, piros lámpa előtt 10 méterrel előztök, hiába megyek 50el, volt olyan hogy bekiabaltatok az ablakon hogy a k.... Anyámat. Szóval rohadjatok meg
2018. jan. 31. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
17%

Én nem vagyok oktató, csak egy átlagos sofőr, aki bizonyos szabályokat áthág gyakran: pl nem tartom a sebességhatárt, zárt vonalon keresztül váltok sávot, nem állok meg a STOP táblánál, csak lelassítok, nem mindig indexelek, néha előzök is zárt vonalon, stb.

Miért? Igen, tudom hogy a KRESZT be kell tartani, de néha józan ésszel mérlegelek, és vannak olyan dolgok, amiket biztonságosan be lehet vállalni. Most pl ez a várakozni tilos táblánál várakozik dolog is komolyan, kinek árt, ha elég széles az út?

Egy dologgal értek veled egyet, a balra kanyarodásnál mikor egyből a külső sávba sorolnak az emberek, azt én is utálom. De erről már számtalan diskurzus volt itt, és állítólag szabályos a dolog. Így hát ez van.

2018. jan. 31. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
68%

"Egy dologgal értek veled egyet, a balra kanyarodásnál mikor egyből a külső sávba sorolnak az emberek, azt én is utálom. De erről már számtalan diskurzus volt itt, és állítólag szabályos a dolog. Így hát ez van."


A fenti idézet rávilágit a lényegre: sokan nem ismerik a szabályokat, nem tudják alkalmazni.

Ezért van az sokszor, hogy a másik a hülye, aki pedig történetesen szabályos volt.

Viszont arra is van sok példa, hogy pl. sávot tartva kellene kanyarodni, ennek ellenére kanyarodás közben vált sávot.

A kanyarodás közbeni sávváltás nem minden esetben megengedett, megvannak a szabályai, amit viszont sokan nem ismernek.


Abban egyet értek, hogy vannak olyan szabálytalanságok, amelyeket egy adott helyzetben észszerű elkövetni, de lebukás esetén fölösleges reklamálni.

Én is elöztem már meg belátható útvonalon, de záróvonalat átlépve lassan haladót, és közben nem léptem át a sebességhatárt...

2018. jan. 31. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
0%

LOL, nem inkább te nem ismered a KRESZ-t?


"Jobbkézszabály az ablakban."


Ezt kifejthetnéd, mert még sosem hallottam róla. Egyáltalán mi köze van az ablakhoz egy szabálynak?

2018. jan. 31. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Bekanyarodás


(1) Az útkeresztezõdésben másik útra bekanyarodni szándékozó vezetõ a jármûvel


a) az útburkolati jelek által meghatározott forgalmi sávba,


b) útburkolati jelek hiányában


- jobbra bekanyarodás esetében az úttest jobb szélére,

- balra bekanyarodás esetében az úttest felezõvonala mellé, illetõleg osztottpályás és egyirányú forgalmú úton az úttest bal szélére


köteles - az útkeresztezõdés elõtt kellõ távolságban - besorolni. A bekanyarodási szándékot irányjelzéssel [29. § (2) bek.] jelezni kell.

2018. jan. 31. 21:15
 10/18 anonim ***** válasza:
29%
Kérdező: Örülök, hogy ezt leírtad és hogy privátban jól kiosztottál engemet. De még mindig nem írtad le, hogy mit jelent az, hogy "Jobbkézszabály az ablakban"? Milyen ablakban vagy miről van szó egyáltalán?
2018. jan. 31. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!