Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Egysávos alagútban (előzési...

Egysávos alagútban (előzési tilalom + sebességkorlátozás 80km/h!) mögöttem lévő szirénázó mentőautó, olyankor mit kell csinálni?

Figyelt kérdés

Ausztriában vannak több km-es egysávos alagutak és sok helyen 80 km/h a megengedett.

Ha jön mögöttem mondjuk egy szirénázó mentőautó, rákényszerithet hogy én is minnél gyorsabban haladjak, holott a megengedett sebesség csak 80km/h és előzési tilalom van?

A mentőautó megelőzni sem tud mert folyamatosan jönnek szembe.

A traffipaxot nem fogja izgatni mert azért léptem túl a sebességkorlátozást mondjuk 30 km/h-al mert segitettem a mentőautónak a gyorsabb haladását.

Nem voltam ilyen helyzetben, csak eszembe jutott hogy ilyenkor mi a teendő.


2022. jún. 25. 14:23
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
87%

A magyar stabályok szerint, ha az mkj-t használó jármű tivábbhaladása másképpen nem biztisítható, akkor kis mértékben meg stabad szegni a stabályokat. De nem nyer semmit a mentő ha gyorsítasz. Másfelöl a szemből érkezők kötelesek akár megállással is segíteni.

Ahogy neked villog az a fény, így neked is. Tehát lassítanotok kell, nem gázra lépni.

2022. jún. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
91%
Itthon is megszeghetsz ilyenkor bármilyen szabályt, körültekintés mellett áthajthatsz a piroson, záróvonalon, forgalomtól elzárt területre mehetsz. Ha nem veszélyezteted se magadat se másokat, akkor átlépheted a sebességhatárt. Ha pedig elég hely van akkor az is megoldás, hogy mindkét sávban lehúzódnak jobbra, a mentő pedig középen elmegy.
2022. jún. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
96%

Annyi hely csak van, hogy ha mindkét sáv félrehúzódik, közötte elférjen a mentő. Vagy nem tudom, de nem úgy képzelem el az osztrák alagutakat se, egysávos-e vagy sem, hogy ne legyen valamennyi hely mindkét oldalon.

Amúgy meg gondolom, nem onnan küldik a mentőt, olyan messziről, hogy km-es alagutakon át vezessen az útja.

De ha már ez a fiktív helyzet előállna, én inkább az elengedésen igyekeznék, félreállással, nem játszanám a felvezető autót.

2022. jún. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 A kérdező kommentje:

Igen de egy egysávos alagútban nincs leállósáv és nem tud senki lehúzódni oldalra.

Persze átléphetem a sebességhatárt az adott pillanatban, aztán meg jön a bünti. :P

2022. jún. 25. 14:38
 5/54 anonim ***** válasza:
96%

Mit csinál a többi autóvezető mögötted ilyenkor?

Csak azt kell tenned neked is.

2022. jún. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
96%
Vannak kamerák amiket vissza tudnak nézni, de a mentőszolgálat is meg tudja erősíteni, hogy abban az időpontban ott ment a mentőautó. Annyi kellemetlenséged lehet, hogy emiatt ügyet kell intézni, de a bírságot elengedik és lehet segítettél megmenteni egy ember életét. Az alagukban valóban kis hely van, de azért nincs kicentizve. Ha mindkét oldalon lehúzódnak, akkor lesz annyi hely, hogy a mentőautó elférjen.
2022. jún. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 hypno ***** válasza:
92%
Ilyankor mindanki lehúzódik (neki) jobbra - a szembejövők is - a mentő meg átsuhan köztetek.
2022. jún. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 A kérdező kommentje:

Látom egyesek sosem voltak még osztrák alagútban.


[link]


Igaz hogy van bizonyos kilóméterenként vészhelyzet leállósáv, de két oldalra lehúzódni esélytelen és balesetveszélyes, mert ráfutásos baleset alakulhat ki.

2022. jún. 25. 14:51
 9/54 hypno ***** válasza:
96%

#8


Egy ilyen alagútban simán működik, hogy mindenki nagyon jobbra tart és középen lesz a kétsávos úton még egy sáv ahol a mentő mehet.


Persze, ráfutásos balesetek mindíg lehetnek, de amikor a mentő kék-lámpa szirénával hasít, azt észre szokták venni a népek.

2022. jún. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
97%

ma 14:51


Lelassítasz és szépen felállsz a járdára, ha máshogy nem megy. Ha a szembe sávban is megetszik ugyanezt, akkor elfér a mentő.

2022. jún. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!