Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ilyen esetekben miért nyomják...

Ilyen esetekben miért nyomják ész nélkül a dudát egyes autósok?

Figyelt kérdés

Ma volt velem, hogy parkolóból tolatnék ki, látom kb 300 méterre jön egy autó gondoltam még ki férek előtte. Már éppen befejeztem a tolatást mikor látom hogy nem lassít, mikor közvetlen mögém ér satufék és hosszan nyomja a dudát.

Azóta sem tudom hova tenni. Szerinte mit kellett volna tennem, teleportálni?

Már többször láttam olyat is, hogy egymás után haladt két autó, az elől haladó ki teszi az indexet hogy be akar fordulni a hátul jövő meg ledudálja. Ezt sem értem, annyira zokon veszik hogy lassítaniuk kell mert az előttük lévő nem tud 50-90 km/órával bekanyarodni?



2022. jún. 27. 07:36
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
95%

Az emberek egyre nagyobb része idegileg labilis.

Ez sajna a vezetésben mutatkozik meg a legjobban.

2022. jún. 27. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
93%
Le kell szarni nőket. És esetleg közben a szabályokat kínosan betartva meg lehet próbálni megüttetni őket a gutával...
2022. jún. 27. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
60%

Egyrészt aki idegbeteg, jobb volna, ha nem közlekedne.

Másrészt: 300 métert majdnem 22 másodperc alatt tesz meg egy 50 km/h sebességű jármű. Ha valaki ennél tovább elhúz egy kitolatást, az súrolja a fogalom indokolatlan akadályozásának esetét, miközben elsőbbségadási kötelezettsége volna.

2022. jún. 27. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
#3 Nem siettem el mert nem akartam a mellettem levőket meghúzni. Lehet kevesebb volt mint 300 méter, csak kb-ra írtam.
2022. jún. 27. 08:48
 5/19 anonim ***** válasza:
56%

Minap pontosan így mutogatott nekem egy köcsög motoros, az több, mint 300m-re volt, csak épp lakott területen nem 50-nel ment.

Na most döntsd el, egy jármű ha szemből látod, mennyivel megy.

De ha 50-nel is ment, húz egy kis gázt, máris 120-szal megy..

Nem kevés ilyen hulladék alak van, hogy: mápedigelémnemgyüsszbzmeg.

Főleg a motorosok között...


Illetve mindenki annyi idő alatt tolat ki, amennyi idő alatt tud, ez nem a forgalom indokolatlan akadályzása, az teljesen más, ismerni kéne a KRESZ-t..


Ha valaki jóval előttünk elkezd kitolatni, nem gázt adunk, és ráfekszünk a dudára....szerintem.

2022. jún. 27. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Amúgy a kresz is kimondja, hogy a közlekedőt HIRTELEN FÉKEZÉSRE nem lehet kényszeríteni nem?
2022. jún. 27. 08:58
 7/19 krwkco ***** válasza:
84%

"Azóta sem tudom hova tenni. Szerinte mit kellett volna tennem, teleportálni?"

Ha nem tudtad befejezni a tolatást, mire a másik odaér, akkor vissza állhattál volna a helyedre. És újra kezdhetted volna, amikor nincs forgalom. Vagy ha nem ezt választod, akkor nem kell nyavajogni azon, hogy ledudáltak és tovább kell lépni.

Egyébként az elsőbbségadás, amire a tolató jármű kötelezett, azt jelenti, hogy "Azt a járművet, amelynek elsőbbsége van, az elsőbbségadásra kötelezett nem kényszerítheti haladási irányának vagy sebességének hirtelen megváltoztatására."

De ezt a gyakorlatban nálunk az autóvezetők úgy értelmezik, hogy akinek elsőbbsége van, az azonos sebességgel vagy éppenséggel egy kis gyorsítással akar továbbhaladni. Azután, amikor ez nem megy, az agresszivabbak dudálnak. Ez van, ez a valóság. Hozzá kell szokni.

2022. jún. 27. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

"Ha nem tudtad befejezni a tolatást, mire a másik odaér, akkor vissza állhattál volna a helyedre. És újra kezdhetted volna, amikor nincs forgalom"

Hát hétfő reggeli forgalomban várhattam volna legalább délig....

2022. jún. 27. 09:01
 9/19 A kérdező kommentje:
De én például sohasem problémázok ilyenen fordított esetben, sőt legtöbbször ha látom hogy ég a tolatólámpája ki is engedem.
2022. jún. 27. 09:02
 10/19 krwkco ***** válasza:
92%

"Hát hétfő reggeli forgalomban várhattam volna legalább délig...."

A 7-es hozzászólásom második mondatában erre is megadtam a választ.

Ha ki tudsz úgy tolatni, hogy ne rohanjanak beléd (akár fokozatosan előre nyomulva), akkor teheted azt is. De lehet, hogy rád fognak dudálni. Azt a varázsmonbdatot kell elsajátítani és magadban elmormolni, hogy "mit dudál ez a paraszt, nem tud 30 másodpercet várni?". És ahogy említettem, ez segít továbblépni.

2022. jún. 27. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!