Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ilyen esetekben mi a helyes?...

Ilyen esetekben mi a helyes? Kezdő jogsis :-)

Figyelt kérdés

Sziasztok! Pár hét és lesz jogsim, amit nyilván használni is szeretnék. Van néhány dolog amit nem értek.


-mit tehetek akkor ha sötétben reflektorral jön szembe az autó és nem kapcsolja ki? Ez nagyon veszélyes, ugye?


-mit tegyek akkor, ha a mögöttem haladó jön reflektorral, s nem kapcsolja le, azaz engem elvakít (vp tükör)?


2018. febr. 4. 22:33
 1/9 anonim ***** válasza:
47%

Felkapcsolod te is a távolságit. Ekkor jó eséllyel észreveszi magát és lekapcsolja.


Felkapcsolod a hátsó ködlámpát. Ha nem esik le neki, akkor lekattintod a tükrödet, esetleg hagyod, hogy megelőzzön.

2018. febr. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De ha felkapcsolom enis, még annyit sem fogok látni mintha nekem le lenne kapcsolva, azaz még veszélyesebb lenne. Vagy téves az elméletem? Nem vezettem még sötétben, szóval ez tényleg csak elmélet részemről
2018. febr. 4. 23:12
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Meg kell állnod!
2018. febr. 4. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
72%

Téves az elméleted.

Még kicsit jobban is fogsz látni, de nem is ez a lényeg, hanem hogy a másik észrevegye magát és lekapcsolja.

2018. febr. 4. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
66%
Feltételezve, hogy a szemből érkező csupán elfelejtette lekapcsolni az országútit, nem szándékosan virít a szemedbe, elég a fénykürttel rávillantani, és lekapcsolja.
2018. febr. 5. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
25%

ha szemből vakít, akkor villants..ha így sem reagál, akkor lassíts..ne húzd rá a refit, mert értelmetlen.

Ha a hátad mögött vakít, annak több oka lehet..az egyik, hogy nem vette észre..a másik, hogy túl van terhelve a hátulja, és a tompítottja is felhord, nem tudja lejjebb húzni..


egyik esetben sincs értelme nevelő szándékkal mindenfélét csinálni..lassítasz, és elengeded..felesleges a dühöngés..felesleges a tükör állítás is...elmegy és kész. Ha nem, akkor jobbra index, és félreállsz. Ha vitázol, nevelsz, abból könyen alakulhat néhány pofon is...lehet hogy direkt provokál, mert verekedni való kedve van..

2018. febr. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
72%

- lassítasz és az út jobb szélét nézed.

- átbillented a visszapillantó tükröt esti módba.

2018. febr. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Mi az az esti mód?
2018. febr. 5. 13:01
 9/9 anonim ***** válasza:
53%
A belső visszapillantón van egy kis pöcök, amit ha átbillentesz, akkor sokkal kevesebb fényt ver vissza a szemedbe.
2018. febr. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!