Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » 110cm magas, 4 és fél éves...

110cm magas, 4 és fél éves gyerek szállítható az első ülésen II.kategóriájú gyerekülésrendszerben? (Olyan háttámlás gyerekülés, amibe a gyerek az autó biztonsági övével van bekötve.) A légzsákot ki kell kapcsolni?

Figyelt kérdés

2022. júl. 30. 21:36
 1/5 anonim ***** válasza:
83%

Tudtommal akkor kell kikapcsolni a légzsákot elől, ha a menetiránynak háttal utazik babahordozóban.


Nekem szokott elől utazni a gyerek, ugyanezekkel a paraméterekkel(kor, ülés típusa). És a légzsákot bekapcsolva hagyom ebben az esetben.

2022. júl. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%
Igen, ha 36 kg alatti. A légzsákot nem kell kikapcsolni, sőt, jobb nem is kikapcsolni. Ha menetirány szerint ül a gyerek, akkor jól működő biztonsági rendszer esetén nem csúszhat ki, de ha valamiért mégis, akkor a légzsák tompíthat. A légzsákot csak akkor kell kikapcsolni, ha a menetiránynak háttal szereled be a gyerekülést, mert akkor "hátbarúgná" a gyereket, ezáltal sérülést okozva.
2022. júl. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen a válaszokat. Valójában egyszeri útról lenne szó, alapvetően hátul szokott utazni a gyerek, ezért nem tudtam hogy engedik e a szabályok ilyen feltételek mellett. De ezek szerint igen.
2022. júl. 30. 22:05
 4/5 anonim ***** válasza:
85%

Ha nincs legalább 150 cm magas, akkor az első ülésen csak gyeremekbiztonsági rendszerben szállítható.

Ha nincs legalább 135 cm magas, akkor a hátsó ülésen csak gyeremekbiztonsági rendszerben szállítható.

Életkor nem számít, gyermekbiztonsági rendszerben 0 éves kortól szállítható első és hátsó ülésen is. (Sokan pici babát is az első ülésen szállítanak, gyermekbiztonsági rendszernek is alkalmas babahordozóban, mert így láthatják, míg a hátsó ülésen ki tudja, mi van vele? A babahordozót szokták fejjel előre rögzíteni; ilyenkor kell kikacsolni a légzsákot. Ugyanis: a jármű szokásos haladási irányával ellentétes irányban a jármű első üléséhez a gyermekbiztonsági rendszer csak akkor szerelhető be, ha az üléshez légzsákot nem szereltek fel vagy a légzsák működésbe lépését előzetesen megakadályozták.)


Gyermekbiztonsági rendszer, azon belül nem integrált gyermekbiztonsági rendszer a megfelelő minősítésű és a gyermek súlyához igazodó gyerekülés, ami a felnőttek számára szolgáló biztonsági övvel rögzíthető.

Ennek alkalmassága nem függ attól, hogy első vagy hátsó ülésen van használva. Ha jó a hátsó ülésen, akkor jó az elsőn is.

Gyermekbiztonsági rendszer testsúly szerinti csoportba sorolása: a benne elhelyezhető gyermek testsúlya szerint:

0. csoport: 10 kg testsúly alatt,

0+. csoport: 13 kg testsúly alatt,

I. csoport: 9-18 kg testsúlyig,

II. csoport: 15-25 kg testsúlyig,

III. csoport: 22-36 kg testsúlyig.

Csoportba sorolás nélkül: a gyártó által meghatározott és a gyermekbiztonsági rendszeren feltüntetett mérettartomány és megengedett legnagyobb testsúly.

(Látszik, hogy több olyan súly is van, amelyikhez kétféle méret is megfelelő.)


A fentieket az „1/1975. (II. 5.) KPM-BM együttes rendelet a közúti közlekedés szabályairól”, azaz, a KRESZ 48. § (7), II. w), III. j) tartalmazza.

2022. júl. 30. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen Neked is.
2022. júl. 30. 23:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!