Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Büntettek már meg valakit...

Büntettek már meg valakit ebben az országban azért mert amikor megállt a forgalom az autópályán akkor nem hagyott helyet a biztonsági folyosónak?

Figyelt kérdés
Szerintem lassan tíz éve, hogy szabályozták ezt a dolgot, de még nem sikerült a többségnek elsajátítani a dolgot.

#büntetés #biztonsági folyosó
2022. ápr. 27. 10:56
1 2
 1/14 anonim válasza:
52%
Én például erről eddig nem is hallottam.
2022. ápr. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
37%
Magyarországon nincs ilyen úgy tudom szóval nem.
2022. ápr. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
90%

"de még nem sikerült a többségnek elsajátítani a dolgot"

A többségnek még a rendes parkolást sem sikerült majd 100 év után.

2022. ápr. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
1%
Tudomásom szerint a mentők, tűzoltók ilyenkor a leállósávon hajtanak. Minek kéne a két sáv között is helyet nyitni?
2022. ápr. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
98%

5: a leállósáv a műszaki hibás autóknak van, ha pont elállja egy műszaki hibás autó, akkor az blokkolná a rendőr/mentő/tűzoltó útját. Ezért találták ki a biztonsági folyosót.


Amúgy 2012 óta Magyarországon is a kresz része.

Mellesleg autóúton is alkalmazandó, ahol nincs feltétlen leállósáv.

2022. ápr. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Az azonos irányú forgalom számára két vagy ennél több forgalmi sávval rendelkező autópályán és autóúton kialakult forgalmi torlódás esetében - a (4) bekezdés b)-e) pontjában meghatározott járművek akadálytalan továbbhaladásának biztosítása érdekében -


a) a belső (bal szélső) forgalmi sávban közlekedőknek szorosan a forgalmi sáv bal szélére kell húzódni,


b) az egyéb forgalmi sávokban közlekedőknek a forgalmi sávban a lehetséges mértékben jobbra kell húzódni,


és - ha az így kialakuló „folyosóban” történő biztonságos elhaladás azt szükségessé teszi - a forgalmi sávokat kijelölő terelővonalak átlépésével kell haladni és megállni.


Ez áll a kreszben

2022. ápr. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Atyaég, ennyien nem tudják, hogy ez a szabály? Ez egészen elképesztő. Azt hittem, sima beleszaràs miatt nem alakítanak mentősávot idehaza szinte sehol...


De akkor gondolom a vészvillogót működtető gyermekszállítás táblával ellátott busz mellett is agy nélkül elsuhantok és csodálkoztok a masszív csekken, ha Gyermekek tábla mellett 56-tal téptetek el. Nem árt frissen tartani azt a KRESZ-tudást...

2022. ápr. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Csak nézd meg az itt válaszolokat. Konkrétan a többség majdnem lehülyézett, közbe ők nem tudják a szabályt.


Ezt a pár választ aranyositva, szorozd fel egy autópálya forgalmával, és máris rá jössz hogy miért nincs alkalmazva itthon.


Azért mert az emberek 20 éve letették a KRESZ vizsgát, azóta pedig életükbe bele nem olvastak, meg nem nézték, hogy mi a változás.


De "há én 20 éve vezetek nekem van igazam". Csak épp lesz*rják, hogy bizony változik.

2022. ápr. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Az első válaszok után még jobban úgy érzem, hogy büntetni kéne azt aki nem teszi lehetővé a mentőegységek szabad haladását. Különben nem változik semmi az ügyben. Gondolom az első választ adók is fel lennének háborodva ha ők kerülnének bajba és azért nem érnénrk időben oda a mentők a szabályt nem ismerők miatt. Ezt tőlünk nyugatabbra úgy oldják meg, hogy visszanézik a mentők, tűzoltók, rendőrök belső kameráit és megbüntetik azt aki nem tartotta be a szabályt. De mondjuk azért ott ritka az aki nem tudja mi a teendő.
2022. ápr. 27. 21:21
 10/14 anonim ***** válasza:
51%
Egy kérdésem lenne, mert nem derült ki itt semmiből. Ezt általánosságban értitek, hogy bármikor megáll az autópályán a forgalom, akkor kell csinálni folyosót, attól függetlenül, hogy jön-e mentő vagy hasonló, vagy arra az esetre értitek, amikor jön a mentő? Én úgy értelmeztem a kérdést, hogy mindig kell ilyet, de utána meg le vagyok pontozgatva. Akkor légyszíves tisztázd. Természetesen, ha jön a mentő, akkor mindent meg kell tenni, igen, folyosó, minden kutyafasza, de ha nem, akkor csak a cigányok fognak rajta végigszáguldozni.
2022. ápr. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!