Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Az autópálya leálló sávjában...

Az autópálya leálló sávjában müszaki okok miatt az elakadásjelző mellett bekapcsolhatom a hátsó ködlámpát is?

Figyelt kérdés

Persze ki van rakva az elakadásjelző háromszög is.

A hátsó ködlámpa bekapcsolását fényes nappal értem, mert sokszor vakit a nap és fénytörések vannak és ez miatt valamelyik autón alig látni a vészvillogást.

Pld. egy defekt cserénél gondoltam hogy bekapcsolnám a hátsó ködlámpát hogy már jó messziről észrevehető legyek.

Tudom hogy az akksit lassan lemeriti, de az enyémben gyárilag ledes, meg aztán egy defektcsere kb. 20-30 perc. Ennyi idő alatt nem merül le az akksi.


2022. aug. 2. 22:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%

kb öngyilkosság kereket cserélni a pálya mellett... át kell menni a szalagkorlát túloldalára és autómentőt hívni

a háromszöget ha elég messzire helyezed el, nincs szükség ködlámpára, de ettől még bekapcsolhatod

2022. aug. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szabály szerint nem kapcsolhatod be jó látási viszonyok esetén, de mondjuk senkit sem fog érdekelni.


Viszont kurvára ne állj neki autópályán kereket cserélni, hanem a szalagkorlát mögül hívj segítséget !!

2022. aug. 2. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%

A KRESZ szerint normál látási viszonyok között nem (nyilván senki nem fog érte megbüntetni, ha felkapcsolod). Egyébként nem is lenne értelme, az elakadásjelző villogása figyelemfelkeltőbb, mint egy erős vörös fény, ami esetleg el is nyomja azt. Aki azt nem veszi észre, az a ködlámpát sem fogja - és hát abból kiindulva, hogy a közutasok karácsonyfáit is le szokták tarolni olykor, kábé, mint halottnak a csók :/


Ahogy #1 írja, defekt esetén vagy meg kell próbálni eljutni a legközelebbi lehajtóig vagy pihenőig, vagy a korláton túlról hívni akár autómentőt (bár a minap pont egy autómentőt is elgázoltak), vagy a 112-t, hogy fedezzenek.

2022. aug. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 D. Brasco ***** válasza:
98%
Nem hinném,hogy bármennyivel is jobban eszrevehető lennel a ködlámpa miatt.
2022. aug. 2. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
58%
Nem, csak ha köd van.
2022. aug. 3. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Aki nem látja meg a villogó elakadásjelzővel álló autót fényes nappal, az a ködlámpát sem látja, és el kell venni a jogosítványát.
2022. aug. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem mert egyrészt jó látási viszonyok vannak, másrészt álló járművön tilos használni. Szerintem elég a vészvillogó és a háromszög.


Egyébként én is azt mondom hogy jobb segítséget hívni mintsem ott nekiállni szerelni.

2022. aug. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :)
2022. aug. 3. 19:26
 9/11 Víctor Orbanescu ***** válasza:

az agyhalott északbalkáni madzsarszkij simán belerongyol a rikítóan kivilágított, kitáblázott, kilométerekkel előre jelzett közútkezelőbe is

pont ugyanúgy fog téged is telibe verni

2022. aug. 4. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Ez forditva is megtörténhet. :P
2022. aug. 4. 04:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!