Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ellentmondó történettel mit...

Ellentmondó történettel mit kezd a rendőrség és hibáztam-e?

Figyelt kérdés

Az történt, hogy egyik reggel kikanyarodtam a kapuból az árok mellé jobbra, ahol megálltam járó motorral és visszamentem a lakásba bezárkódni, becsukni a kaput. Mire kiértem, arra nem volt bal tükröm. De az elkövető sem volt sehol.


Mivel nem volt időm rá, ezért csak késő du. néztem vissza a dashcamot, amin gyönyörűen látszódott ahogy leviszi a tükrömet egy robogós és pechjére ismertem is látásból, mert itt lakik tőlünk pár utcányira.


Még aznap elmentem hozzá és számonkértem. Először beismerte, hogy ő volt, majd pénzt akart adni, mire mondtam, hogy nem fogadom el, töltsünk ki kárbejelentőt. Erre már nem volt hajlandó, sőt, visszavonta, hogy ő lett volna a hibás.


Az elképzelése szerint én hibáztam, mert irányjelző nélkül kanyarodtam ki a kapuból (ez egyébként igaz) és világítás sem volt a kocsin (ez is igaz), ezért ütközött neki és nyugodtan hívjak rendőrt, mert ő ezt el is fogja mondani és megszívom.


Szerintem viszont sem az irányjelző, sem a világítás nem kapcsolódik az esethez. Amikor én kikanyarodtam, akkor ő még sehol nem volt a motorral. Ez a felvételen is látszik, hogy miután megálltam az út szélén ő még pixelekből álló folt volt a felvételen, tehát legnagyobb jóindulattal is valahol az utca végén járhatott akkor tőlem, kilométeres távolságra.


Kérdés, hogy ha én feljelentést teszek, akkor ilyen ellentmondó történettel ki húzza a rövidebbet? Régi autóról van szó, bontóból egy tízes a tükör, nem erről van szó...



2022. szept. 22. 17:10
 1/5 anonim ***** válasza:
97%

Ő mond valamit, neked viszont felvételed van róla hogy az nem fedi a valóságot. Azért annak nagyobb bizonyító ereje van mint a szónak.

Feljelentheted, kérdés hogy érdemes-e. Nem tudjuk mekkora károd lett.

2022. szept. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, de amit ő mond hogy nem irányjeleztem az is igaz és az nem látszódik a kamerán. Kérdés, hogy ezt figyelembe veszik-e ilyenkor vagy csak akkor, hogy ha az okozza a balesetet. Nem akarok büntetést fizetni vagy bíróságra járni évekig, de olyan pökhendi pofával fenyegetőzött, hogy megérdemelné a feljelentést...
2022. szept. 22. 17:19
 3/5 anonim ***** válasza:
42%

Csak ha jól látható az arca....

Mivel robogón nincs rendszám ugye, és másképp nem lehet beazonosítani.

2022. szept. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
96%

A balesethez semmi köze az irányjelzésnek és a világításnak, az autó lezárva is parkolhatott volna az út szélén. Tehát mindenképpen ő volt a károkozó, neked nem volt részed a balesetben, a felvétel bizonyítja, mentsd el. Valamint, őt mindenképpen megfizettetik egyrészt a baleset okozása miatt, másrészt meg mert elhagyta a helyszínt, a címe megadása nélkül.

Az meg a rendőrökön múlik, hogy az indexelés elmulasztása miatt téged megbüntetnek-e a felvétel alapján, a balesettől függetlenül.

Legjobb lenne elkérni tőle a tükör árát (ha lehet, 1-2 ezressel felfelé kerekítve, az utánajárásért és szerelésért), az a biztos.

2022. szept. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 MGéza ***** válasza:
Nincs igaza. Parkoló autót sem köteles kivilágítani senki, mégsem lehet nekihajtani. Tehát lényegtelen, hogy mennyi időt álltál ott, ha forgalmilag nem akadályoztad amikor kihajtottál. Én mindenesetre elfogadtam volna első körben a kártalanítást, ha úgy egyébként fényezés nem sérült és mondjuk számla alapján fizetett volna, vagy ha még hajlandó egyezkedni, hogy fizetne. Egyszerűbb és kevesebb költség és vesződség volna vele, mint bíróságra járni.
2022. szept. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!